FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Levhasız cezayı iptal ettirdi

Otomobiliyle aşırı hız yaptığı gerekçesiyle 199 lira para cezası verilen vatandaş, yolda işaret olmadığı gerekçesiyle açtığı davayı kazandı.

Levhasız cezayı iptal ettirdi

Denizli’de, CHP Beyağaç İlçe Başkanı Salih Gündoğdu, geçen 25 Mayıs’ta Beyağaç’tan aracıyla Denizli’ye gelirken, Jandarma trafik ekipleri tarafından kurulan radar noktasından 90 km/s yerine 102 km/s ile geçti. Aşırı hız nedeniyle verilen 199 lira trafik cezasının kendisine yazılı olarak iletilmesinin ardından yolda radar uygulaması yapıldığına dair hiçbir uyarıcı levha bulunmadığını iddia eden Gündoğdu cezanın iptali için mahkemeye başvurdu.
 
GİDERLER DE DEVLETE YÜKLENDİ 

Yolda radar radar uygulamasına ilişkin hiçbir uyarı levhasının olmayışını gerekçe göstererek itirazda bulunan Gündoğdu haklı bulundu, ceza iptal edildi. Mahkeme giderlerinin de devlet tarafından ödenmesi kararlaştırıldı.

‘MAKAT KAZALARI ÖNLEMEKTİR’ 
 
Yaklaşık 5 ay süren hukuk mücadelesinin ardından davayı kazandığı için mutlu olduğunu belirten Gündoğdu, “Ben seyir halindeyken hız yaptığım gerekçesiyle ceza yazılmış. Ceza bana tebliğ edildiğinde haberim oldu. Ben de duruma itiraz ettim. Yapılan uygulama kanunlara aykırıdır. Radar uygulamalarında maksat ceza yazmak değil, kazaları önlemektir. Devlet vatandaşa tuzak kuramaz. O gün hiçbir uyarı levhası yoktu. Zaten mahkeme de bunun için lehime karar verdi” dedi.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.