‘Leleg’ tescil edildi

Dünyanın en önemli kültür ve doğa yürüyüşü projelerinden biri olacak Pedasa Antik Kenti Leleg Yolu Projesi’nin marka tescil sürecin tamamlandı

‘Leleg’ tescil edildi

Bodrum İlçesinde Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ve Bodrum Ticaret Odası’nın (BODTO) öncülüğünde Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle mart ayında açılışı yapılan Pedasa Antik Kenti Leleg Yürüyüş Yolu’nun, marka bir ürün olarak sunulabileceğini söyleyen Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, proje ile ilgili bilgiler verdi.

2009 yılında başlattıkları projede, turizmi geliştirip, çeşitlendirmek için öncelikle vizyon oluşturulması gerektiğini belirten Kocadon, “Bu proje tamamı bittiğinde dünyanın en önemli kültür ve yürüyüş turizmi projelerinden biri olacak. Bodrum’dan, Torba’dan, Gölköy’den, Konacık’tan Pedasa Kalesi’ne giden tarihi yollar ve eski köy yollarında maki-taş temizliği tamamlanarak 185 kilometrelik güzergahımızın yaklaşık 3’te ikisi kullanılabilecek hale getirilecek. Bu çerçevede yolun bakanlık onaylı ve kurallara uygun tescilli bir yol olarak tanıtılmasının öneminin bilinciyle Bodrum Leleg Yolu marka tescil süreci de tamamlanmıştır. Mart ayında açılan ilk etabın ardından diğer etaplarımızı da en kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.

Kocadon ayrıca belirlenen yürüyüş ve bisiklet güzergahları için işaretleme, levhalama, diri örtü temizliği ve kamp alanlarının çevre düzenlemelerinin yapılacağını belirterek yabancı dil destekli internet sitesi hazırlanacağını kaydetti.

Akıllı telefon uygulaması, harita, broşür ve fuarlarda Bodrum’un yürüyüş yolları ile tanıtılmasının sağlanacağını vurgulayan Kocadon, Bodrum Leleg Yolu hakkında çeşitli toplantı ve çalışmalar yürütülmesi çalışmalarının turizm sezonuna kadar tamamlanacağını sözlerine ekledi.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ