Firmandex

KYK burs sonuçları açıkladı (2016) KYK burs sonuçları sorgulama ekranı

2016 – 2017 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite eğitimini sürdüren milyonlarca öğrenci KYK burs sonuçlarını merak ediyor. Peki KYK burs sonuçları tam olarak ne zaman açıklanacak? İşte KYK burs sonuçları ile ilgili tüm detaylar

KYK burs sonuçları açıkladı (2016) KYK burs sonuçları sorgulama ekranı

KYK burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı büyük merak konusu oldu. Henüz resmi bir açıklama yapılmazken KYK burs sonuçlarının bu hafta açıklanması bekleniyor. Peki Kredili Yurtlar Kurumu burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Yetkililerden gelen açıklamalar neticesinde tahsis işlemlerinde sona yaklaşıldığı ve bu işlemlerin tamamlanmasının hemen ardından KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanacağını duyurdu. Bu açıklamanın ardından üniversite eğitimlerine başlayan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için merakla bekledi KYK burs sonuçları için rahat bir nefes aldı. KYK burs başvuru sonuçları açıklanır açıklanmaz habe7.com’dan anbean takip edebilirsiniz.

KYK BURS SONUÇLARI İÇİN TIKLA

BU SENE KYK BURS ÜCRETLERİ NE KADAR OLACAK? ÖĞRENCİLER BU SORUNUN YANITINI ARIYOR

2016 – 2017 eğitim öğretim yılı içerisinde burs ve kredi ücretleri, 400 olarak verilecek. Normalde her yıl 40 TL gibi bir artış gösteren burs ve kredi ücretleri, bu yıl 80 TL gibi bir artış gösterecek. Bu şekilde tüm üniversite öğrencileri 400 TL olarak yatırılacak kredi ve burs (KYK) ücretleri sonuçların açıklanmasının ardından öğrencilerin hesaplarına yatırılacak. KYK Burs ve kredi ücretleri Ziraat Bankası’ndan alınacak. Banka, öğrencilere bankamatik kart vererek burs veya kredi ücretlerini alabilecekler.

KYK BURS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

KYK bursu ve kredi sonuçları, kurumun sonuç sayfası ve e devlet sistemiyle aynı anda kyk.gsb.gov.tr’den açıklanacaktır. Adaylar sonuçlara TC kimlik ve kimlik bilgileri ile kurumun internet sitesinden takip edebilecek.

KYK BURSUNDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

KYK bursundan yararlanacak öğrenciler,

– Ön lisans öğrencileri,
– Lisans öğrencileri,
– Açık Öğretim öğrencilerinden sadece önceliğe sahip öğrenciler,( şehit çocuğu/kardeşi , gazi çocuğu, anne ve babası her ikisi de ölü olanlar vb.)
– İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.)
– Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)
– ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında herhangi bir puan türünde ilk 100’e giren öğrenciler,
– Amatör Milli Sporcu belgesine sahip olan öğrenciler,
burstan yararlanabilmektedir.

Not: Bir öğrenci aynı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.

ÖĞRENİM KREDİ VE BURSLARI NASIL ÇEKİLECEK?

Öğrenciler kyk.gov.tr adresindeki T.C. Ziraat Bankası linkinden KYK Kredi/Burs Ödemeleri bölümünden öğrenecekleri şubelerinden adına düzenlenmiş olan BANKKART’ını alarak (daha sonrada gönderilebilir) burs yada öğrenim kredilerini T.C. Ziraat Bankası ATM’lerinden süre tahdidi olmaksızın istedikleri zaman, ATM’lerin bulunmadığı yerlerde ise herhangi bir T.C. Ziraat Bankası şubesinden masraf ödemeden tahsil edebileceklerdir. Öğrencilere TC Kimlik Numaralarının son rakamına göre 6.-10. Günleri arasında ödeme yapılacaktır.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ