Firmandex

KPSS Ortaöğretim memurluk sınavı çıkmış soruları (Çalışma sayfası)

2016 yılında düzenlenecek olan KPSS ortaöğretim çıkmış sorularına haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte en güncel KPSS ortaöğretim çıkmış soruları

KPSS Ortaöğretim memurluk sınavı çıkmış soruları (Çalışma sayfası)

KPSS 2016 Ortaöğretim sınavına az bir zaman kala size daha önce KPSS’de çıkan geçmiş yıllara ait çıkmış soruları ve cevaplarını hazırladık. KPSS Ortaöğretim geçmiş yıllara ait çıkmış sorular haber7.com’da.

ÖSYM tarafından 20 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek olan KPSS 2016 Ortaöğretim sınavına az bir zaman kala adayları müthiş bir heyecan sardı. Memur olmak isteyen adaylar KPSS Ortaöğretim sınavı için artık son hazırlıklarını yapıyor.

Haberimizde Ortaöğretim ve Lise düzeyinde ÖSYM tarafından geçmiş yıllarda çıkmış soruları ve cevaplarına aşağıdaki bağlantı linklerinden ulaşabileceksiniz.

2010 KPSS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN
2012 KPSS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN
2013 KPSS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN
2014 KPSS SOUR VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN
2015 KPSS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

KPSS SINAVINDA KAÇ SORU SORULACAK ?

2016 Ortaöğretim KPSS memurluk sınavında Genel Yetenek ve Genel Kültür olmak üzere 120 soru sorulacak. KPSS ortaöğretim sınavında Türkçe’den 30 soru, matematikten 30 soru, tarihten 27 soru, coğrafyadan 18 soru, vatandaşlık bilgisinden 9 soru, güncel konularda 6 soru sorulacak.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ