Firmandex

Korkunu yen, hayatı kazan!

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Şehir Düşünce Merkezi, Esenlerli öğrencilere yönelik Tecrübe Paylaşım Toplantısı düzenledi.

Korkunu yen, hayatı kazan!

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda NLP Uzmanı ve Davranış Bilimci Fatih Abadi, sorduğu sorular ve anlattığı hikayelerle öğrencilere “Pozitif Yaşam Becerileri” konulu keyifli ve eğitici bir seminer verdi. Öğrenciler de Abadi’nin sorduğu sorularla programda etkin rol oynadı. 

KORKULARIN HAYATTA KARŞILIĞI VAR

Korkuların hayatta birer karşılığı olduğunu belirten Fatih Abadi, “Örümcekten korkanlar hayatlarında başarılı olamayabilirler. Kediden korkanın ailesiyle, köpekten korkanların ise özgüven sorunları olabilir. İyi bir gelecek için korkularımızın üstesinden gelmeliyiz” dedi.

SANALLA GERÇEĞİ AYIRAMIYORUZ

İnsanın algılama yöntemlerinden söz eden Abadi, “İnsan beyni sanal ile gerçeği ayırt edemiyor ve her şeyi gerçek sanıyor. İnsan beyni görsel çalışır. Olumlu, olumsuz tüm kelimeleri olumlu algılar. Siz de neye bakarsanız, nereye varmak istediğinizi bilirseniz ona göre davranır ve yol alırsınız. Ne istediğimizi bilelim” diye konuştu.

 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ