FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Kılıçdaroğlu’na tepkiler dinmiyor

‘Bana bir masal anlat baba’ şarkısının söz yazarı olan Yavuz Turgul, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘Onları sanatçı olarak görmüyorum’ sözlerine yanıt verdi. Turgul, Kılıçdaroğlu’nun sanat ve sanatçı hakkındaki düşüncelerini bir kez daha gözden geçirmesi gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu’na tepkiler dinmiyor

Geçtiğimiz gün sanatçılarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu yaptığı konuşma sırasında şarkıyı istediği isimlerden karşılık bulamayınca “Sanatçı değiller” diyerek hakaret etmişti. Şarkının bestecisi Cengiz Onural ise Kılıçdaroğlu’nun sözlerine Twitter’dan yanıt vererek “Şarkılarımın politik farklılıklar dışında kalmasını istiyorum. Kimin sanatçı olduğuna tarih karar veriyor” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt da Yavuz Turgul’dan
Kılıçdaroğlu’nun hakaretine bir yanıt da şarkının söz yazarı Yavuz Turgul‘dan geldi. Hürriyet’in haberine göre; Turgul şu açıklamayı yaptı:

“Kamuoyuna,

‘Şarkılarımın politik farklılıklar dışında kalmasını tercih ederim. Kimin sanatçı olduğuna tarih karar veriyor.’

‘Bana bir masal anlat baba’ şarkısının söz yazarı olarak, besteci Sayın Cengiz Onural’ın yukarıdaki sözlerinin altına imzamı atarım. Bu vesileyle CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğu’nun sanat ve sanatçılar hakkındaki düşüncelerini bir kez daha gözden geçirmesini diliyorum.”

CHP’ye şarkı vermeyen sanatçıyı topa tuttu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sanatçılarla bir araya geldi. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, “Evet çıkarsa bahar havası ne kadar olur?” şeklindeki soru üzerine “Bahar havası hiç olmayacak evet çıkarsa. Direkt yani bu işin şeyi yok. Çıkmayacağı için rahatlıkla oturabilirsiniz. Hayır çıkacak” iddiasında bulundu.CHP’ye şarkıyı vermedi”Baba bir masal anlat bana” şarkısını kullanmak istediklerini ancak şarkının bestecisinin buna izin vermediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “O şarkıyı kullanmak istedik. Korktular, vermediler. O nedenle şarkıyı besteleyeni de sahibini de kınadım. Asla onlara da sanatçı demiyorum. Kimse kusura bakmasın.” ifadelerini kullandı.’Bana bir masal anlat baba’, Yeni Türkü grubunun eski üyesi Cengiz Onural tarafından bestelendi.

Şarkısını vermeyen Cengiz Onural’dan Kılıçdaroğlu’na cevap

‘Sanatçı’larla buluşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bana bir masal anlat baba” şarkısını kullanmak istediklerini ancak şarkının bestecisinin buna izin vermediğini söyleyerek, Cengiz Onural’a “Sen sanatçı değilsin” sözüyle ağır bir ithamda bulunmuştu.Bu sözlerin ardından Cengiz Onural, Kılıçdaroğlu’na cevap verdi. Sanatçı Cengiz Onural, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan “Kimin sanatçı olduğuna tarih karar veriyor” diyerek şu tweeti yazdı:Şarkılarımın politik farklılıklar dışında kalmasını tercih ederim. Kimin sanatçı olduğuna tarih karar veriyor.— cengiz onural (@cengiz777) 4 Nisan 2017 CHP’ye şarkı vermeyen sanatçıyı topa tuttu

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.