Firmandex

Kenan Sofuoğlu’ndan özel çağrı!

17-19 Kasım’da ATO’da düzenlenecek 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı öncesi Milli Sporcu Kenan Sofuoğlu’ndan önemli çağrı

Kenan Sofuoğlu’ndan özel çağrı!

Türkiye’de düzenlenen kamu kurumları, özel sektör kuruluşları, STK yetkilileri ve diğer paydaşların bir araya geldiği en büyük organizasyon olma özelliğini taşıyan 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı bu yıl 10 bin kişiyi ağırlamaya hazırlanıyor. 

7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı,  İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi Başkanlığı, TŞOF, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Türkiye Sigorta Birliği öncülüğünde düzenlenecek.  17-19 Kasım 2016 tarihlerinde Ankara Congressium (ATO) kongre ve fuar merkezinde yapılacak etkinlik, Türkiye’de gerçekleşen ve TÜVTÜRK’ün de iştirak ettiği bu etkinlik, kamu kurumları, özel sektör kuruluşları, STK yetkilileri ve diğer paydaşların bir araya geldiği en büyük organizasyon olma özelliğini taşıyor. 

Uluslar arası katılımlı 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı, başta Japonya olmak üzere KKTC, Filistin, Gürcistan, Moğolistan, Bosna Hersek, Azerbaycan, Kosova, Makedonya gibi ülkelerden ziyaretçileri ağırlayacak.

Kamu-STK-Sektör Panelleri 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı’nda
Kamu, özel, STK, akademisyenler başta olmak üzere trafik ve trafik güvenliği sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirecek etkinlikte yer alan panellerde ‘Akıllı Ulaşım Sistemleri’, ‘Şoförlerin Eğitim ve Denetimleri’, ‘Tehlikeli Madde Taşımacılığı’ ve ‘Yeni Trafik Güvenliği Teknolojileri’ konuları gündeme alınacak.

Moderatörlüğünü UDHB Strateji Geliştirme Başkanı Erol Yanar’ın üstlendiği Akıllı Ulaşım Sistemleri Paneli etkinliğin birinci günü yapılacak. İkinci gün ise Moderatörlüğünü TBMM Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın üstlendiği Şoförlerin Eğitim ve Denetimleri Paneli, Moderatörlüğünü UDHB-TMKT Genel Müdürü İzzet Işık’ın üstlendiği Tehlikeli Madde Taşımacılığı Paneli ile Sürdürülebilir Şehirlerde Yeni Trafik Güvenliği Teknolojileri paneli gerçekleşecek. Yine ikinci gün düzenlenecek özel sunumda Konuk Ülke Japonya’dan Kara, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığından Yol Bürosu, Uluslar arası İlişkiler Ofisi Direktörü Murata Shigeo ve Polis Bürosu Denizaşırı Projeler Direktörü Fuji Kazuhisa Japonya’da Trafik Uygulamalarını anlatacak. 


Belediyelerin Ulaşım ve Trafikle ilgili birim yetkililerine eğitimler verilecek

Türkiye Belediyeler Birliği TBB işbirliği ile belediyelerin ulaşım ve trafik ile ilgili birimlerinin yetkilileri, 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarında, iki günlük bir eğitim programında bir araya gelecek. 101 belediye yetkilisine 11 kişilik bir eğitmen kadrosu eğitim verecek.  Eğitimler 17-19 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara Congressium (ATO)’da gerçekleşecek etkinlik sürecince devam edecek.

•    Geçici işaretleme ve trafik güvenliği eğitimi
•    Engelliler ve erişilebilirlik mevzuatı
•    Kavşak tasarım esasları ve sinyalizasyona giriş
•    Sinyalizasyon sistemlerinde uygulama esasları ve donanım seçimi
•    Trafik elektronik denetleme sistemleri
•    Yatay trafik işaretlemelerinin tanıtımı ve çeşitleri
•    Yatay trafik işaretlemelerini uygulama esasları
•    Yatay işaretlemelerin proje ve tasarımı
•    Düşey trafik işaretlemelerinin tanımı ve çeşitleri
•    Düşey trafik işaretlemelerinin montaj ve uygulama esasları
•    Düşey işaretlemelerin proje ve tasarımı

2 günde 41 bildiri sunulacak

7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarında, iki günde 41 bildiri sunulacak. 17-19 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara Congressium (ATO)’da gerçekleşecek sempozyumun konu başlıkları şöyle; 

•    Karayolu Güvenliği, Yönetim ve Denetimi
•    Güvenli Yollar ve Ulaşım
•    Güvenli Araçlar
•    Güvenli Yol Kullanıcıları
•    Kaza Sonrası Müdahale

Kenan Sofuoğlu, güvenli trafik çağrısı yapıyor: “Daha güvenli trafik için Ankara’da buluşalım”

7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarının tanıtım yüzü Kenan Sofuoğlu oldu. Dünya Supersport Şampiyonu Sofuoğlu “Daha güvenli trafik için Ankara’da buluşalım” diyerek tüm Türkiye’yi 17-19 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara Congresium (ATO)’da gerçekleşecek Türkiye’nin en büyük trafik güvenliği etkinliğine davet ediyor.

Geçen yılın verilerine göre ülkemizde 1 milyon 313 bin 359 trafik kazası gerçekleştiğine dikkat çeken Sofuoğlu, yollarda güvenle yolculuk edebilmek için trafikte hoşgörü ve güvenliği sağlamak gerektiğine vurgu yapıyor. Hoşgörünün trafik güvenliği açısından çok önemli bir yaklaşım olduğunu belirten Kenan Sofuoğlu, “Trafik kurallarına uyarak hayatı kolaylaştırın!” diyor.

Katılımcıları neler bekliyor?

Katılımcı ve ziyaretçilerine Trafik ve Güvenlik çerçevesinde kamu kuruluşu yöneticileri ve özel sektör paydaşları ile görüşme fırsatı ve işbirliği geliştirme imkanı sağlayan 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı, aynı zamanda yeni pazarlar oluşturma fırsatı ve marka bilinirliğini artırma imkanı sunuyor.

Sektör ve pazara ilişkin sorunların tartışılarak, çözümlerin söz sahibi taraflarla geliştirildiği bir ortam sağlayan etkinlik sürecinde katılımcılar, yüzlerce firma yetkilisi ile görüşme ve B2B görüşmeleri yapma, yurtdışı satın alma heyetleri ile görüşme, nitelikli konferanslara katılma, eğitimlerden müteşekkil kapsamlı işbirliği yapma ve network oluşturma imkanı bulabilecekler.

7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı’nın temalarını ise, Trafik Güvenlik Sistemleri ve Teknolojileri, Altyapılar, Park Teknolojileri, Trafik Yönetimi ve Teknolojileri, Akıllı Ulaşım Sistemleri ve Güvenli Kentler oluşturuyor.

Firmaları neler bekliyor?

Kamu, özel ve STK üst düzey yöneticilerinin katılım göstereceği 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı’nda katılımcılar etkinlik süresince bu yöneticilerle bir arada olacak. Türkiye’nin en büyük trafik ve güvenlik etkinliğinde yer almak isteyen firmalar, İkili iş görüşmeleri (Business to business, business to bureaucracy) ile yeni pazarlara açılma imkanı bulacak. Firma yetkilileri, T.C. İçişleri Bakanlığı, T.C. Ulaştırma Bakanlığı, EGM, EGM Trafik Dairesi, Karayolları Düzenleme Genel Müdürlüğü ve KGM, Jandarma Genel Komutanlığı, Karayolları Tehlikeli Madde Taşımacılığı Genel Müdürlüğü üst düzey yöneticileri ile görüşme ve bilgi paylaşma olanağına sahip olacak. Katılımcılar aynı zamanda Türkiye Belediyeler Birliği, TŞÖF ve Türkiye Sigorta Birliği yöneticilerinin yanı sıra Belediye 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ