Firmandex

Kelimelerim hoyratça çarpıtıldı

Dört konseri ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ni şov olarak nitelendirdiği gerekçesiyle iptal edilen Sıla, “Söz konusu demecimde şehitlerimizi ya da demokrasi nöbeti tutan yurttaşlarımızı kastetmedim” dedi

Kelimelerim hoyratça çarpıtıldı

7 Ağustos’ta Yenikapı’da yüzlerce sanatçının katıldığı ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne “Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum” diyerek gitmeyen Sıla, sosyal medyadan eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Sözlerinin arkasında durduğunu söyleyen sanatçının, 21 – 22 Eylül tarihlerinde İstanbul Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde, 28 Eylül’de Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda ve 19 Kasım’da Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Salonu’nda vereceği konserleri belediyeler tarafından iptal edildi.

‘Toplum kabul etmez’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sıla’nın konserlerinin, Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimine karşı halkın verdiği mücadeleyi “şov” olarak nitelendirmesi nedeniyle iptal edildiğini belirtti. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı tarafından yapılan açıklamada ise, “Halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendiren, bu onurlu duruş ve irade konusunda gerekli duyarlılığı göstermeyen Sıla Gençoğlu’nun 28 Eylül’deki konserin yer tahsisi belediyemizce iptal edilmiştir” cümleleri yer aldı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi de, sanatçınınz konseri için yapılan rezervasyonu iptal etti.

Yurttaşlarımızı kastetmedim

Sıla, konserlerinin iptal edilmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Söz konusu demecimde şehitlerimizi ya da demokrasi nöbeti tutan yurttaşlarımızı kastetmediğimi açıklamak zorunda kalmış olmayı ve kelimelerin hoyratça çarpıtılmış olmasını hâlâ hazmedebilmiş değilim. Hakkımdaki tartışmaları bu ruh hali ve yangını ile takip etmekteyim. Demokrasi ve ahlak çerçevesinde yapılan her türlü yorum, eleştiri ve sergilenen tutum kıymetlimdir” dedi. 

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/kelimelerim-hoyratca-carpitildi-magazin-2293472/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ