FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Kediler için sokaktan salonuna merdiven açtı

Tekirdağ’da diş hekimliği yapan Şebnem İlhan, çok sevdiği kedilerin soğuk havalardan etkilenmemesi için evinin bir bölümünü onlara ayırdı. Kediler için pencere önüne özel olarak yaptırdığı “kedi merdiveni” ile sokak kedileri istedikleri zaman eve girerek sıcak ortamdan faydalanabiliyor.

Kediler için sokaktan salonuna merdiven açtı

Tekirdağ’da diş hekimliği yapan Şebnem İlhan, çok sevdiği kedilerin soğuk havalardan etkilenmemesi için evinin penceresine “kedi merdiveni” yaptırdı. Kediler merdivenle istedikleri zaman eve girip çıkabiliyor. Değirmenaltı Mahallesi’nde, evinin bir bölümünü kedilere ayıran İlhan, pencere önüne yaptırdığı yaklaşık 2 metrelik merdivenle de kedilerin rahatça eve girerek korunmalarına imkan sağlıyor.

İlhan, mesai saatlerinin dışında vaktinin çoğunu sokak hayvanlarıyla geçirdiğini söyledi. Hayvanları çok sevdiğini, özellikle de kedilere karşı ayrı bir sevgisi olduğunu anlatan İlhan, imkanları doğrultusunda tüm sokak hayvanlarına yardım etmeye çalıştığını vurguladı.
Diş hekimi olan Şebnem İlhan, kedileri çok seviyor.
Evinin salonunu açtı

Bu kış havaların çok sert geçtiğini, bu nedenle sokak hayvanlarının soğuktan etkilendiğini ifade eden İlhan, evinin bir bölümünü sokak kedilerine ayırarak hayvanları soğuktan korumayı amaçladığını ifade etti.

Evinin penceresine yaptırdığı merdivenle kendisi evde olmasa bile, soğuk havalarda kedilerin rahatlıkla eve girip çıkabildiğini anlatan İlhan, ”Aslında ben çok fazla bir şey yaptığıma inanmıyorum. Elimin değdiği, ulaşabildiğim kadarıyla birşeyler yapmaya çalışıyorum. Gerçekten bu uğurda hayatını feda eden insanlar var. Son günlerde soğuk havalar geçirdik, onlara salonumu açtım. Camın altına koyduğum merdiven ile bazı sokak kedilerini misafir ederek soğuktan korunmasını sağladım. Bu dünya sadece biz insanların değil. Herkesin duyarlı olması lazım.” diye konuştu.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.