Karşılaştırma yapan fikrini değiştiriyor

Türkiye’nin her yerinden 2.500 galeriye hizmet veren arabam.com’un Genel Koordinatörü Zeynep Çakıroğlu, internetten karşılaştırma yapanların yüzde 20’lik kısmının alım kararını değiştirdiğini söyledi.

Karşılaştırma yapan fikrini değiştiriyor

Türkiye’nin her yerinden 2.500 galeriye hizmet veren arabam.com’un Genel Koordinatörü Zeynep Çakıroğlu, internetten karşılaştırma yapanların yüzde 20’lik kısmının alım kararını değiştirdiğini söyledi.

Bünyesinde Kariyer.net ve Sigortam.net, Emlakjet, Hangikredi, Neredekal ve Unnado gibi firmaları bulunduran iLab Holding, arabam.com ile sanal âlemin en büyük oto galerisini kurmaya hazırlanıyor. 2000 yılından itibaren 8 yıl boyunca ikinci el otomotiv satışlarında liderliği elinde bulunduran arabam.com 2.500 olan galeri sayısını 4 bine çıkarıp 150 bin ilana ulaşmayı hedefliyor. Arabam.com’un geçtiğimiz yıl aralık ayında 5 milyon dolar bedel ile iLab Holding ailesine katıldığını belirten arabam.com Genel Koordinatörü Zeynep Çakıroğlu, “iLab Holding 2002 yılında kuruldu. Sadece internet alanında yatırımlar yapıyoruz. Kariyer.net ile başladığımız yolculuğumuza bugün 10 firma ile devam ediyoruz. Toplamda 1.400’e yakın kişi çalışıyor. En son yatırımı ise arabam.com oldu. Arabam.com’u biz devraldığımızda 17 kişi çalışıyordu. Şu anda 56 kişiye ulaştık. Satış ekibini, müşteri hizmetlerini ve teknik ekibi güçlendirdik” dedi. 

Siteyi devraldıktan bir yıldan az sürede 65 bin ilandan 100 bin ilana ulaştıklarını dile getiren Çakıroğlu, “Hedefimiz 150 bin. Mobil uygulamamızı da yeniledik. Mobilde 100 bin üyeye ulaştık. Aylık 5 milyon ziyaretçimiz var. Bunun yüzde 60’ı mobilden geliyor. Türkiye’nin her yerinden galeriler bize üye oluyor. 2.500 kadar galerici üyemiz var. Bunu kısa zamanda 4.000’e çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu. arabam.com’da “sıfır araç” kategorisini hizmete açtıklarını belirten Çakıroğlu, üyelerin bu özelliği kullanarak satın almak istediği araçları karşılaştırabildiğini söyledi. Karşılaştırma özelliğinin tüketici alışkanlıklarına da ışık tuttuğuna dikkat çeken Çakıroğlu, şu bilgileri verdi: “Karşılaştırma özelliğini kullananlar ikinci eli alacağıma sıfırı alırım diyebiliyor. Ya da tam tersi oluyor. Bu şekilde yüzde 20’lik bir geçişkenlik var. Teknik özellikleri karşılaştırıp fiyat-fayda analizi yapabiliyorlar. Ayrıca sitedeki hareketliliğe baktığımızda Türkiye’de alt-sat yapan büyük bir grubun olduğunu görüyoruz. Mayıs haziran döneminde araç alıp bunu 6 ay sonda satıyorlar. Yani yazın kullanıyor kışın ise satışa çıkarıyor.”

 

KAYNAK : turkiyegazetesi.com.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ