Karnı doyan tilkinin kar keyfi

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde merkeze inen tilki, vatandaşların bıraktığı ekmeği yedikten sonra kar üstünde adeta “gösteri” yaptı. Tilki için yola ekmek bırakan ilçe sakinlerinden Ali Lenk, tilkinin kendisi için bırakılan ekmek peyniri yedikten sonra insan gibi kendileriyle oynadığını söyledi.

Karnı doyan tilkinin kar keyfi

Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki kar yağışı, yaban hayatını da olumsuz etkilerken ilçe merkezine inen tilki, vatandaşların bıraktığı ekmek ve peyniri yedikten sonra adeta karın “keyfini” çıkardı. Doğu Anadolu Bölgesi’nde dün öğle saatlerinde başlayıp halen etkisini sürdüren kar yağışı, yaban hayatını da olumsuz etkiledi. Kar yağışı ve soğuk hava sebebiyle aç kalan tilki ve ayı gibi yabani hayvanlar, zaman zaman yiyecek bulmak için Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki ormanlıktan çıkarak ilçe merkezine geliyor.

Yiyecek bulamayınca şehre indi

İlçede aç kalan bir tilki de yiyecek bulmak için Cıbıltepe Kayak Merkezi’ndeki oteller bölgesine indi. Yol kenarında vatandaşların bıraktığı peynir ve ekmeği yiyerek karnını doyuran tilkinin, daha sonra kar üstünde zıplayıp yuvarlanması çevredekilerin dikkatini çekti. Kar üstünde oynarken renkli görüntüler oluşturan tilki, daha sonra ormanlık alana giderek gözden kayboldu.

İlçe sakinlerinden Ali Lenk, soğuk kış gecelerinde aç kalan yabani hayvanların yol kenarına kadar geldiğini belirterek, “Tilki aç kaldığı için yola çıkmıştı. Biz de araçla gidip peynir ekmek alıp getirdik, onun bulunduğu yere koyduk.Tilki gelip ekmek ve peyniri yedikten sonra insan gibi bizimle oynamaya başladı.” dedi.

01:33 dk14 Aralık 2016Internet Haber Merkezi / AAKarnı doyan tilkinin kar keyfi

Doğu Anadolu Bölgesinde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava, yaban hayatını da olumsuz etkiliyor.Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki ormanlık alanda yaşayan, yağışlı ve soğuk havalarda aç kalan yaban hayvanları kent merkezi yakınlarına kadar geliyor. Cıbıltepe Kayak Merkezi’ndeki oteller bölgesine gelen tilki, yol kenarında vatandaşların bıraktığı peynir ekmekle besleniyor.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ