Firmandex

Karadeniz’e Afrikalı gelin

Zonguldaklı 34 yaşındaki Hakan Zirifli, Afrika ülkesi olan Ruandada tanıştığı 24 yaşındaki Emma Uwingeneye ile Türk gelenek ve göreneklerine göre yapılan düğünle evlendi. Müslüman olarak Ela ismini alan Afrikalı gelin, düğünde büyük ilgi gördü.

Karadeniz’e Afrikalı gelin

İstanbul’da özel bir firmada elektrik ustası olarak çalışan Hakan Zirifli, geçen Mart ayında iş için gittiği Ruanda’da, üniversiteden ziraat mühendisi olarak mezun olan Emma Uwingeneye ile tanıştı. Facebook’ta tanışan çift, birbirlerine aşık oldu. 8 aylık arkadaşlığın ardından evlilik kararı alan çift, ilk düğünü geçen 6 Kasım’da Ruandada yaptı. Ardından Hakan Zirifli ile birlikte eşinin memleketi Zonguldak’ın Kozlu İlçesi’ne gelen Emma Uwingeneye, yapılan dini törenle Müslüman oldu ve Ela ismini aldı. Çift, ikinci düğünlerini de dün akşam Kozlu’da düğün salonunda yaptı. Türk gelenek ve göreneklerine göre yapılan düğünde Ruandalı gelin ilgi gördü.
Eşi ile Facebook’ta tanıştıklarını söyleyen Hakan Zirifli, “Kısa sürede birbirimize aşık olduk. Evlenme teklifinde bulundum, kabul etti. Ailesinden istedim, onlar da uygun buldu. Orada nikahı yaptık. Burada da düğünümüzü yaptık. Kısmetse oturum izni aldıktan sonra inşallah Türkiyede çalışacak. Müslümanlığı kabul ederek Ela ismini aldı. İlerleyen zamanlarda dinimizi de, yaşam tarzımızı da kültürümüzü de öğrenecek” dedi.

Zonguldaklı 34 yaşındaki Hakan Zirifli, Afrika ülkesi olan Ruandada tanıştığı 24 yaşındaki Emma Uwingeneye ile Türk gelenek ve göreneklerine göre yapılan düğünle evlendi.
Ela Zirifli ise “Bana gösterilen ilgiden memnunum. Hakanın ailesini sevdim. İlk defa geldiğim Türkiyeyi beğendim. Ailem uzak olduğu için düğüne katılamadı. Ama çok fazla üzgün değilim, çünkü yalnız değilim. Yanımda Hakan var” dedi.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ