FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Kamu-özel ayrımı olmaksızın sağlıkta şiddeti bitireceğiz!

Sağlık Bakanı Koca: Şiddeti önleme eylem planı hazırlanıyor. Sağlık çalışanına yapılan fiili ve sözlü tehditte, kasti bir şiddette şikayete konu olmadan kamu davası olarak görülecek.

Kamu-özel ayrımı olmaksızın sağlıkta şiddeti bitireceğiz!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AA Editör Masası’na konuk olarak sağlık alanındaki düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Sağlık çalışanlarının fiziki ortamlarının düzeltilmesi, hasta yüklerinin, tazminat yüklerinin de dahil olduğu birçok tedbiri barındıran bir “sağlıkta şiddeti önleme eylem planı” hazırlandığını belirten Bakan Koca şunları kaydetti: Vatandaşımızın da sağlık okuryazarlığı artırılmalı. Hasta-hekim iletişimi sağlam bir zemine oturtulması anlamında birtakım tedbirler alacağız.  Şiddetin önlenmesi düzenlemesi sadece kamu için geçerli değil, özel sektörde çalışanlar için de benzer şekilde geçerli olan bir düzenleme. Artık savcılık süreci işletilecek. Çalışanlarımız rahat olsun. 

2 KANSER İLACINA İNDİRİM 

İki kanser ilacını toplu alımla var olan fiyatından yüzde 71 indirimle aldık. 53 eğitim araştırma ve 21 üniversite hastanesindeki öğretim elemanlarıyla kişisel sözleşme yapılacak. Performans dönemi başlıyor. Ayrıca 112’nin hangi hastayı hangi acile götürmesi gerektiğini belirleyen bir sınıflandırma yapacağız.

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.