Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrine ziyaretçi akını

Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrine ziyaretçi akını

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında, Ankara’da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonraşehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir‘in Niğde’deki kabri, Kurban Bayramı arifesinde ziyaretçi akınına uğruyor.

Halisdemir’in Bor ilçesi Çukurkuyu beldesinde bulunan şehitlikteki kabrini ziyaret eden vatandaşlar, dua edip anı defterine düşüncelerini yazıyor. Daha sonra mezarlıkta kurulan taziye çadırına giden vatandaşlar, şehidin ağabeyi Doğan Halisdemir’e başsağlığı dileklerini iletiyor.

Oğlundan önce Halisdemir’in kabrine gitti

Ziyaretçiler arasında yer alan 85 yaşındaki Ayşe Sülüsmanlar, kahraman şehidin mezarına gelerek dua etti.

Sülüsmanlar, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir sene önce kanserden kaybettiği oğlu Mürsel Sülüsmanlar’ın mezarına gitmeden önce kahraman şehidin kabrini ziyarete geldiğini söyledi.

Ayakta durmakta güçlük çeken, yakınlarının yardımıyla kabrin başına giderek dua eden ve gözyaşları içerisinde konuşan Sülüsmanlar, “Evlat acısını ben de yuttum. Allah evlat acısını düşmanımın başına bile vermesin. Önce şehide geldim ziyaret için sonra oğlumun mezarına gideceğim. Evladım bir karıncayı bile incitmeden gitti. Kendime mezar yaptırdım, yavrumu yatırdım nasıl dayanayım.” şeklinde konuştu.

Zonguldak’tan arkadaşları ile gelen Soner Acar (23) da kahraman şehidin vatan için can verdiğini belirterek, “Bayrağın inmeyeceğini, vatanın bölünmeyeceğini hainlere tekrar göstermiş oldu. Ömer abimiz bir ölür, işte böyle, 3 doğar 5 doğar, bin doğar. Bugün Ömer abimiz mezarda, biz hayattayız, yarın seve seve biz de bu vatan için canımızı veririz. Arife gününde de geldik, duamızı ettik, kitabımızı okuduk. Ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun. Allah peygamberlerimiz ile komşu etsin, bizleri de onun yanına komşu etsin.” ifadelerini kullandı.

Kahraman şehidin kabrini ziyarete Adana’dan ailesiyle gelen Yılmaz Tuğrul da “Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.” dedi.

AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ