FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Kaçakçıya suçüstü

Roma dönemine ait 2 bin 500 yıllık 12 adet tarihi sikkeyi alıcı gibi davranan polislere 500 bin dolara satmak isteyen Savaş K., suçüstü yakalandı. Zanlının, tarihi eser ve sikke bulabilmek için İstanbul’un eski yerleşim yerlerinde rögar temizliği yaptığı ortaya çıktı.

Kaçakçıya suçüstü

Tarihi eser kaçakçısı bu defa faka bastı. Elindeki tarihi sikkeleri polise satmak isteyen Savaş K., suçüstü yakalandı. Bir istihbaratı değerlendiren Beylikdüzü Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir kişinin sosyal medya üzerinden elindeki tarihi sikkelere müşteri aradığını tespit etti. Bunun üzerine alıcı gibi davranan polis, Savaş K. adlı tarihi eser kaçaksıyla bağlantı kurdu. Bir ay süren görüşmelerin ardından ikna olan Savaş K., bu kişilerle görüşmeye ikna oldu.

İŞ ADAMI KILIĞINDA PAZARLIK YAPTILAR

Bunun için Beylikdüzü’ndeki bir kafe buluşma mekanı olarak belirlendi. İş adamı kılığındaki sivil komiser, şüphe çekmemek için şüpheliyle kafede bir süre sohbet etti. Savaş K., internet siteleri üzerinden satışa çıkardığı sikkeler için 500 bin dolar talep etti. Şüpheli, yanındaki tarihi sikkeleri göstermek için çıkardığı sırada operasyon için düğmeye basıldı. Yenişafak’ın saniye saniye görüntülediği operasyonda şüpheli kıskıvrak yakalandı. Neye uğradığını şaşıran Savaş K., müşteri kılığındaki iş adamı görünümlü başkomisere “sen polis miydin” dedi. Kafe çalışanlarının da şok yaşadığı film gibi operasyonun ardından Savaş K., kelepçelenerek emniyete götürüldü.

Milattan önce 500 yılına ait 12 adet tarihi silkke, İstanbul Arkeoloji Müzes’ine teslim edildi.

SU TESİSATÇISI KAMUFLAJI

Savaş K., polise verdiği ik ifadede su tesisatçılığı ile uğraştığını, tarihi eser kalıntıları ve sikke bulmak için İstanbul’un eski yerleşim bölgelerinde rögar temizliği yaptığını anlattı. Şüphelinin, 2010 yılında da tarihi eser almak ve satmaktan dolayı sabıkasının bulunduğu ortaya çıktı. Zanlı ile müşteri kılığında görüşen ve aynı zamanda arkeolog olan başkomiser, sikkelerin eski Roma dönemine ait olduğunu belirtti.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.