FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

İYİ Partili Erozan’ın Fatma Kavakçı’ya ‘çirkin saldırısına’ sert tepki!

İYİ Partili Erozan’ın, Erdoğan’ın NATO ziyaretinde tercümanlığını yapan Fatma Kavakçıya ‘çirkin’ saldırısı büyük tepki çekti. Merve kavakçı, “Bitmedi had bildirme sevdanız!” diyerek eski Türkiye özlemi duyanlara sert tepki gösterdi.

İYİ Partili Erozan’ın Fatma Kavakçı’ya ‘çirkin saldırısına’ sert tepki!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erozan’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın NATO ziyaretinde tercümanlığını yapan Fatma Gülham Kavakçı’ya çirkin saldırısı sosyal medyada büyük tepki çekti.

Erozan’ın, “Erdoğan’ın tercümanı..! Biden ile konuştuklarının mahremiyeti konusunda kimseye güvenemediklerinden tercüme yetenekleri ve gündemdeki konulara hakimiyeti şüpheli, ancak aidiyetinden emin oldukları bir kişiyi (tercüman demek zor) tercih etmişler… Merve Kavakçı’nın kızı..!” paylaşımına Merve Kavakçı, “Koskoca” Genel Başkan Yardımcısı dünyanın ve ülkemizin iyi üniversitelerde lisans, yüksek lisans, doktora yapmış, ülkemizin en iyi mütercim-tercümanlık hocalarının rahle-i tedrisinden geçmiş, senelerdir tecrübe edinmiş genç bir kıza saldırıyor. Bitmedi had bildirme sevdanız!!!” açıklamasında bulundu.

Gazeteci Kenan Kıran’da, “Merve Kavakçı’nın Meclis’te başörtülü yemin etmesine izin vermediler.. Yetmedi.. Merve Kavakçı, kızları Fatma ve Meryem ile okula giderken arkadaşlarına protesto ettirdiler.. Çocuklara slogan attırıldı..” paylaşımını yaparak o kara günleri hatırlattı.

Merve Kavakçı’nın Meclis’te başörtülü yemin etmesine izin vermediler.. Yetmedi.. Merve Kavakçı, kızları Fatma ve Meryem ile okula giderken arkadaşlarına protesto ettirdiler.. Çocuklara slogan attırıldı.. pic.twitter.com/mggJcP4P72

— KENAN KIRAN (@kenan_kiran) June 16, 2021

FATMA KAVAKÇI’NIN EĞİTİMİ

Fatma Gülham Abushanab, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında George Mason Üniversitesinde tamamladı. Ardından Georgetown Üniversitesinde Liberal Studies programında Müslüman-Hristiyan İlişkileri bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

Washington D.C.’de sürdürdüğü eğitimin yanı sıra farklı yerlerde araştırma asistanlığı görevi aldı. Bunlardan bazıları Becketfund Organization for Religious Liberty, Woodrow Wilson International Center for Scholars ve United States Congress.

İNAN’DAN TEPKİ

Buna ilişkin bir tepki de, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan’dan geldi.

İnan sosyal medya hesabından, “Bu kafa değişmez. Yasaklarla engelleyemedikleri bu milletin liyakatli gençlerine de seçtikleri liderlerine de saygıları yok. Güya milletten yıllarca devleti böyle korudular. Gençlere karşı güvensizliklerini her ortamda dile getirmekten çekinmeyenleri gençler unutmaz!” paylaşımında bulundu.

İnan paylaşımında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in grup toplantısında sarf ettiği, “Bu arkadaşlar devlet geleneğimizi alt üst ettikleri için, elçiliklerden ya da dışişleri bakanlığından tutanak tutma mecburiyetinde bulunan bir tercüman yok… Sayın Erdoğan ve Biden’ın görüşmesinde genç, sayın Merve Kavakçı’nın kızı olduğu söylenen bir hanımefendi var. Orada ne konuşulduğunun TBMM’ye getirilmesinin imkanı da ortadan kaldırılmış.” açıklamalarının yer aldığı videoya da yer verdi.

KAYNAK : Haber7

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.