FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

İYİ Parti adayı hakkında bomba iddialar!

Adıyaman Belediyesi eski Başkanlarından Abdulkadir Kırmızı, hakkındaki yolsuzluk iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Belediye başkanı olmadan önce hiç bir mal varlığı bulunmayan Kırmızı’nın, belediye başkanı olduktan sonra değeri milyonları bulan mal varlıklarına nasıl sahip olduğu kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.

İYİ Parti adayı hakkında bomba iddialar!

Adıyaman Belediyesi eski başkanlarından Abdulkadir Kırmızı, geçen haftalarda Şehit Fahri Yaldız öğrenci yurdu ve Eyüp Sultan Cami ve vakfını “hileli devir yoluyla” üzerine geçirmek iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

 

 

SERBEST KALDI

Bir hafta gözaltında kalan Kırmızı ve diğer zanlılar adliyeye çıkarılmış mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmışlardı.

 

 

İDDİALAR ÇOK CİDDİ

Adıyaman Belediyesi eski başkanlarından Abdulkadir Kırmızı hakkındaki yolsuzluk/usulsüzlük ve şaibe iddiaları Adıyaman gündemini meşgul etmeye devam ediyor.  

Yerel basının konu ile ilgili görüştüğü kaynaklar şunları söyledi: 

“Öncellikle şunu belirteyim, Şehit Fahri Yaldız vakıf ve cami meselesi bozdağının sadece görünen yüzüdür. Bugün itibariyle sayın Kırmızı,eşi çocukları, damadı, yardımcısı ed üzerinde bulunan mal varlıklarının haddi hesabı yok. Bugünkü rayiçle ortalama 30 milyon TL’nin üzerinde. Sadece Adıyaman da değil İstanbul’da da gayrimenkul varlıkları var.Üzerinde gayrimenkul bulunan şahıslara baktığımız zaman öyle varlıklı aileler değiller. Biri şoförü, biri yardımcısı, diğeri eşi ve çocukları. Şimdi sormak lazım hangi parayla bu gayrimenkulleri satın aldınız? Hangi ticareti yaptınız? Başta Adıyaman olmak üzere,İstanbul Arnavutköy, Hadımköy, Sancaktepe’de üzerinizde bulunan onlarca dükkan, ev ve arsayı hangi parayla aldınız? Sadece bir maaşla bunların alınması mümkün mü? 

HİZMETLİ MAAŞIYLA MI ALDI?

“Camiyi ve vakfı önce şoförü, yeğeni ve oğlunun üzerine alıyorlar, sonra hanımın üzerine geçiriyorlar. Vakfın yüzde 60’nı yeğeni B.K. ‘satıyorlar, bu şahıs o dönemde bir üniversite öğrencisidir ve Babası da hastane de hizmetli.  Yurt ile beraber Eyüp Sultan camisini de üzerlerine geçirmişler. Şimdi sormak lazım.Üniversite de öğrenci olan bir şahıs değeri 10 milyonu bulan bu gayrimenkulu hangi parayla satın alıyor? Camiyi ne zaman yaptı? Camiyi yapanlar belli. Babasının aldığı maaş belli bu maaşla nasıl alınıyor? Hadi vakfı satın aldın,camiyi nasıl satın aldın? İzah etsinler.

GAYRİMENKUL LİSTESİ

Abdulkadir Kırmızı

İstanbul Sancaktepe- Samandra mah. Pafta No:243EE4C 

Lütfü Kırmızı

1-Arnavutköy -Hadımköy mah.Pafta No:31L 

2-Arnavutköy-Hadımköy mah.Pafta no: F21D08A3A

M.Akif Kırmızı

Adıyaman merkez – Apartman ve dükkan

Nurten Kırmızı

Adıyaman merkez- Daire

Ayten Kanur (kızı)

Adıyaman Merkez- Apartman

Ufuk Kanur (Enişte)

Adıyaman merkez -Daire

MİLLİ GENÇLİK VAKFI’NIN YAPTIRDIĞI ÖĞRENCİ YURDUN’DA HİLELİ DEVİR

1990’lı yıllarda Milli Gençlik Vakfı ve Milli Selamet Gönüllüleri tarafından yaptırılan Şehit Fahri yaldız öğrenci yurdu, Eyüp sultan camisi ile ilgili  “hileli devir işlemleri ” iddiasıyla Abdulkadir Kırmızı, oğlu ve diğer zanlılar hakkında açılan dava Adıyaman da devam ediyor. Bu dava da zanlılar adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.