FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

İstihdam Seferberliği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, istihdam seferberliği başlattı. İşverenlerden en az 1 işçiyi istihdam etmelerini isteyen Erdoğan, “80 milyon kahramana karşı borcumuzu ödeyebilmek için önümüzde fırsat var. Bu fırsat, istihdamı arttırıp yükselişe geçen işsizliğin önüne geçmektir” dedi.

İstihdam Seferberliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TOBB Ekonomi Şurası’nda konuştu. İşverenlerden en az 1 işçiyi istihdam etmelerini isteyen Erdoğan, “Sizlerle birlikte 80 milyon kahramana karşı borcumuzu ödeyebilmek için önümüzde fırsat var. Bu fırsat, istihdamı arttırıp yükselişe geçen işsizliğin önüne geçmektir” dedi.

VALİLERE İSTİHDAM ÇAĞRISI

Bankaların yüzde 15’te ve nazlanarak kredi bahşettikleri bir ortamda, siz yüzde 9,9 maliyetli kredi imkanı sağlayarak, adeta KOBİ’lere yeni bir can suyu, taze bir nefes verdiniz. Bu isabetli kampanyanızdan ötürü, ben sizleri tebrik ediyorum. Bugün de sizlerle birlikte bir istihdam seferberliğini başlatıyoruz. Valilerimize buradan tekrar bir çağrı yapıyor ve aynı zamanda talimatımı veriyorum.

EKONOMİK SALDIRI VAR

Türkiye’nin son 14 yılda 3 kat büyümesinde, yapılan istişarelerin büyük katkısı bulunduğunu vurgulayan Erdoğan, bugün ve bundan sonra yapılacak iş birliğinin 2023 hedefleri doğrultusundaki yürüyüşü hızlandıracağını belirtti. Buna “yeni istiklal mücadelesi” dediklerini söyleyen Erdoğan, “Çünkü bugün yaşadıklarımızı ancak Çanakkale ve Kurtuluş Savaşımızla mukayese edebiliriz. Sınırlarımızdan ekonomimize, huzurumuzdan refahımıza kadar her alanda yoğun saldırı altındayız” dedi. Türkiye’nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika ile ilişkisini fiilen kesmeye yönelik Suriye ve Irak’ta bir terör koridorunun inşa edilmeye çalışıldığını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Bunun için tüm terör örgütleri kullanılıyor, gizli veya açık destekleniyor. Ülkemizin güvenliğinden öte istiklalini ve istikbalini hedef alan bu saldırıların tamamı da ekonomi ayağıyla birlikte yürütülmüştür.”

SANA NE ANAYASADAN

Mart ayında işsizlik rakamlarının aşağı çekilmesi gerektiğini söyleyen Erdoğan sözlerini, İşsizlikte oranı bir defa şöyle gümbür gümbür aşağıya çekmemiz lazım. O zaman, o derecelendirme kuruluşları falan filan var ya… Ne gerekçeler yazmışlar, ne gerekçeler. Sana ne be. Türkiye’de anayasa oylaması, sana ne. Sen kimsin ya” ifadelerini kullandı.

KAMU BANKALARI FAİZ KONUSUNDA İNSAF ETSİN

Faiz oranları nedeniyle kamu bankalarını eleştiren Erdoğan, “Ülkemin faiz politikasından şikayetçiyim. Bu faiz politikası aslında bir sömürü aracı. Girişimci yatırımı düşük faizli krediyle yapacak. Merkez Bankası’nın ilan ettiği faiz oranını ikiye katlarsan bir yere varamayız. Finans sektörünün patronlarını insafa davet ediyorum; başta kamu bankaları olmak üzere” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş adamı Abdulkadir Konukoğlu’ndan istihdam seferberliğine katkı istedi.

Coştun yine deli gönül diyeceksin

Erdoğan, “Burada Sayın Başkan (Rifat Hisarcıklıoğlu) en az ‘bir’ dedi. Şimdi içimizde öyle girişimcilerimiz, işverenlerimiz var ki onların bir taneyle doymaması lazım” açıklamasında bulundu. Salonda bulunan iş adamı Abdulkadir Konukoğlu’nun, “Herkesin gücüne göre alması lazım” dediğini aktaran Erdoğan, “Coştun yine deli gönül diyeceksin” şunları söyledi: “En az yüzde 5 diyor. Şu anda Konukoğlu Grubu’nda kaç kişi çalışıyor? 20 bin kabul etmiş olsak demek ki, hesap kolay olsun diye söylüyorum, 20 bin olsa bin yapar. Ben şuna inanıyorum, inanın şu anda bu işin öyle bir bereketi var ki ve benim Abdülkadir Konukoğlu kardeşim evelallah bu kapıyı bu şekilde açtığı zaman ardından herhalde Sabancı da gelecektir, Kale Grubu da gelecektir.”

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.