FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

İstifaya direniyor

1 milyon 200 bin liralık skandal telefon faturası ile tepki çeken CHP’li Meclis Divan üyesi Adana Milletvekili Türkmen, sonunda istifa sinyali verdi. İstifasını gerektiren bir durum olmadığını savunan Türkmen, “Partimin kararına uyarım” dedi. Türkmen, Kılıçdaroğlu’nun iki kez istifa etmesini istediği halde istifaya karşı direnmişti.

İstifaya direniyor

1 milyon 200 bin liralık ‘haberleşme’ faturası ile tepki çeken CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen partisi tarafından iki kez istifası istenince “Partimin kararına uyarım” açıklaması yaptı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, olayın açığa çıkması üzerine Türkmen’i telefonla arayarak Meclis Divan üyeliğinden istifasını istemişti. Türkmen buna ramen istifa etmeyince bu sefer bu istifa talebi basın aracılığıyla duyurulup kamuoyu önünde yapılmıştı. Bunlara rağmen istifa etmemekte direnen Türkmen, yoğun tepkiler üzerine “istifa edebilirim” sinyali verdi. Dün akşam bir televizyon programına katılan Türkmen, Kılıçdaroğlu’nun divandan istifasını istemesinin sorulması üzerine, “İstifa gerektiren bir durum olduğunu düşünmüyorum ama partimin kararına uyarım. Genel Başkanımız ile konuştuktan sonra gereğini yaparım.” dedi.

GÖREVDEN ALMA YETKİSİ YOK

Kılıçdaroğlu’nun iki kez istifasını istediği Türkmen’i bu görevinden alma yetkisi bulunmuyor. CHP Adana Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Elif Doğan Türkmen, ‘haberleşme’ masraflarına ait 1 milyon 200 bin liralık faturayla gündeme gelmişti Tepki çeken fatura sonrası TBMM Meclis Divanı toplanma kararı almış, TBMM’nin 1 milyon 200 bin TL’lik iletişim faturasını ödediği Türkmen’e yönelik tepki ve eleştiriler her geçen gün artmıştı.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Sosyal medyadaki kampanyalarla Türkmen’in bu faturayı kendisinin ödemesi istendi. Parti ayrımı gözetmeksizin binlerce kişi, tepkisini sosyal paylaşım sitesi Twitter’da #FaturanıKendinÖdeElif hashtagı ile dile getirirken, CHP yönetiminden ise gereğini yapması talep edildi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında, toplumdaki eleştirilerin hatırlatılması üzerine Türkmen’i savunmak zorunda kaldı. Türkmen, milyonluk faturaya ilişkin “Meclis yönetimi tarafından satın alınan bu hizmetin fahiş fiyatından sorumlu tutulması gereken kişi ben değilim” şeklinde skandal bir savunma yaptı.

OCAK FATURASI DA KABARIK

Ödenen faturaya göre, Meclis Başkanlık Divanı’nın CHP’li katip üyesi Türkmen’in günlük iletişim masrafı 27 bin lirayı buluyor. Türkmen’in 2017 Ocak faturası ise şimdiden 700 bin liraya ulaştı. Türkmen’in faturasına CHP’den de tepkiler yükseldi. Bu tepkiler üzerine geçtiğimiz günlerde Türkmen’i arayan Kılıçdaroğlu, divan üyeliği görevinden istifa etmesini istedi. Türkmen, Kılıçdaroğlu’nun isteğine cevap vermeyince, CHP lideri dün talebini bu kez kamuoyu önünde yineledi. CHP Basın Danışmanlığından yapılan açıklamaya göre Kılıçdaroğlu, Türkmen’in TBMM Katip Üyeliğinden istifa etmesini istedi.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.