İstanbul Halk Tiyatrosu oyunlarını iptal etmedi

Beşiktaş’ta gerçekleştirilen terör saldırısı sonrası birçok etkinlik iptal edildi. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nden etkinliklerin iptaline dair yazılı açıklama yapıldı. İstanbul Halk Tiyatrosu ise tiyatro oyunlarını iptal etmedi.

İstanbul Halk Tiyatrosu oyunlarını iptal etmedi

İstanbul Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Yıldıray Şahinler ve Bahtiyar Engin yönetimindeki İstanbul Halk Tiyatrosu, oyunlarını iptal etmedi.

Erkan Can, konuya ilişkin, “Yas günlerinde tiyatro kapanmaz. Sanat teröre, savaşa teslim olmaz. Halk için ekmek gibi, su gibi gerekli, mühimmat kadar önemlidir” açıklaması yaptı.

Yaptığı açıklamanın tepki çekmesi üzerine bir açıklama daha yapan Erkan Can, NTV’den alınan habere göre; “Biraz iyi niyetli olsaydınız, kötü niyetli olmadığımı anlardınız. Biraz empati… Terörün her türlüsüne lânet olsun” diyerek kendini savundu.

Saldırı sonrası tüm oyunlar iptal edildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünce, İstanbul’da gerçekleştirilen terör saldırısının ardından ilan edilen milli yas nedeniyle, bugün tüm sahnelerde oynanacak oyun ve turneler iptal edildi.Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul’da yaşanan menfur terör saldırısı sonucu bazı vatandaşların ve polislerin şehit olması, bazılarınınsa yaralanmasından duyulan üzüntü ifade edilerek, terör kınandı ve lanetlendi.Terör saldırısında şehit olan sivil ve polislere Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı dilenen açıklamada, yaralı vatandaşlara da geçmiş olsun dilekleri iletildi. Açıklamada, İstanbul’daki iki ayrı terör saldırısının ardından ilan edilen milli yas nedeniyle Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne bağlı tüm sahnelerde bugün oynanacak oyun ve turnelerin iptal edildiği bildirildi.Teröre lanet okudular TSK’dan Beşiktaş açıklaması

‘Belcanto The Luciano Pavarotti Heritage’ konseri iptal

IEG Live ve PIU Entertainment işbirliğiyle Volkswagen Arena’da gerçekleştirilecek olan ‘Belcanto the Lucıano Pavarotti Heritage’ konseri iptal edildi. Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:“17 ve 18 Aralık 2016’da tarihlerinde IEG Live ve PIU Entertainment işbirliğiyle Volkswagen Arena’da sahne alacak olan ‘Belcanto the Lucıano Pavarotti Heritage’ Ülkemizde gerçekleşen üzücü olaylardan dolayı İPTAL EDİLMİŞTİR.Her şeye rağmen, hayata sanatla tutunabilmek, sanat ve müzik içinde huzur bulabilmek, acılarımızı paylaşarak azaltabilmek, sizlere dert ortağı olabilmek ve ülkece yeniden kenetlenip tek yürek olabilmek için IEG Turkey ve Piu Entertainment olarak, müziği ve sanatı yaşatmak için çok çalışıyoruz.Gösteriye bilet alan izleyicilerin, Biletix satış kanallarından satın alınmış biletlere ilişkin bilet iadesi Biletix tarafından gerçekleştirilecektir. Ana gişeden alınan biletlere ilişkin bilet iadesi ana gişe tarafından gerçekleştirilecektir.”Saldırı sonrası tüm oyunlar iptal edildi

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ