Firmandex

iPhone 7 satışları nasıl gidiyor?

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 7’nin yayınlanan satış oranları, cihazın iPhone 6s’den daha hızlı satıldığını ortaya koyuyor. iPhone 7 beklentileri karşılayabilecek mi?

iPhone 7 satışları nasıl gidiyor?

Apple, 16 Eylül itibariyle iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarını toplam 28 ülkede satışa sunmuştu.

iPhone 7 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Satışa sunulmasının ardından, şirket beklentilerinin oldukça altında kalan cihazın, bir önceki sürüm iPhone 6s‘in satış rakamlarını aşıp aşamayacağı merak konusuydu.

Apple iPhone 7 Satış Hedefi

Localytics‘te yayınlanan bir rapor ise Apple’ın beklediği “satış rekorlarını” kıramayan iPhone 7′nin, iPhone 6s‘den daha hızlı satıldığını ortaya koyuyor.

iPhone 7 satış rakamları

Yayınlanan rapor, iPhone 7’nin satış rakamlarının kullanıcıların en çok tercih ettikleri model olan simsiyah iPhone 7 ile doğrudan orantılı olduğunu ortaya koyuyor.

Rapor, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarının satışa sunulmasının 2 hafta ardından yüzde 3.6 oranında satış oranlarını arttırdıklarını belirtiyor.

iPhone 7-iPhone 7 Plus Karşılaştırma

Satışa sunulduğu hafta sonu yüzde 1‘lik satış yüzdesine sahip olan iPhone 7, günümüz itibariyle yüzde 2.7‘ye ulaşırken; iPhone 7 Plus ise yüzde 0.2‘den yüzde 0.9‘a yükseldi.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile karşılaştırılmak gerekirse, iki cihaz 2014 yılında toplam yüzde 4‘lük satış rakamına ulaşırken; satışa sunuldukları ilk iki hafta sonunda toplam yüzde 2.6 oranına ulaşabilmişlerdi.

iPhone 7’de iPhone 6s’e Göre Neler Değişti?

Uzmanlar, Apple‘ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarında elde ettiği satış başarısının birçok etkene bağlı olduğunu dile getiriyorlar.

Şirketin yürüttüğü satış stratejisini ilk olarak değerlendiren uzmanlar, iOS 10 işletim sisteminin iOS 9 ve iOS 8′e daha başarılı bir izlenim vermesinin yeni cihazlar için oldukça belirleyici olduğunu kaydediyorlar.

:: iPhone 7’nin gelecek süreçte şirket satış beklentilerini karşılayabileceğini düşünüyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/iphone-7-satislari-nasil-gidiyor-75779

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ