FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

iPhone 7 satışları nasıl gidiyor?

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 7’nin yayınlanan satış oranları, cihazın iPhone 6s’den daha hızlı satıldığını ortaya koyuyor. iPhone 7 beklentileri karşılayabilecek mi?

iPhone 7 satışları nasıl gidiyor?

Apple, 16 Eylül itibariyle iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarını toplam 28 ülkede satışa sunmuştu.

iPhone 7 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Satışa sunulmasının ardından, şirket beklentilerinin oldukça altında kalan cihazın, bir önceki sürüm iPhone 6s‘in satış rakamlarını aşıp aşamayacağı merak konusuydu.

Apple iPhone 7 Satış Hedefi

Localytics‘te yayınlanan bir rapor ise Apple’ın beklediği “satış rekorlarını” kıramayan iPhone 7′nin, iPhone 6s‘den daha hızlı satıldığını ortaya koyuyor.

iPhone 7 satış rakamları

Yayınlanan rapor, iPhone 7’nin satış rakamlarının kullanıcıların en çok tercih ettikleri model olan simsiyah iPhone 7 ile doğrudan orantılı olduğunu ortaya koyuyor.

Rapor, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarının satışa sunulmasının 2 hafta ardından yüzde 3.6 oranında satış oranlarını arttırdıklarını belirtiyor.

iPhone 7-iPhone 7 Plus Karşılaştırma

Satışa sunulduğu hafta sonu yüzde 1‘lik satış yüzdesine sahip olan iPhone 7, günümüz itibariyle yüzde 2.7‘ye ulaşırken; iPhone 7 Plus ise yüzde 0.2‘den yüzde 0.9‘a yükseldi.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile karşılaştırılmak gerekirse, iki cihaz 2014 yılında toplam yüzde 4‘lük satış rakamına ulaşırken; satışa sunuldukları ilk iki hafta sonunda toplam yüzde 2.6 oranına ulaşabilmişlerdi.

iPhone 7’de iPhone 6s’e Göre Neler Değişti?

Uzmanlar, Apple‘ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarında elde ettiği satış başarısının birçok etkene bağlı olduğunu dile getiriyorlar.

Şirketin yürüttüğü satış stratejisini ilk olarak değerlendiren uzmanlar, iOS 10 işletim sisteminin iOS 9 ve iOS 8′e daha başarılı bir izlenim vermesinin yeni cihazlar için oldukça belirleyici olduğunu kaydediyorlar.

:: iPhone 7’nin gelecek süreçte şirket satış beklentilerini karşılayabileceğini düşünüyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/iphone-7-satislari-nasil-gidiyor-75779

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.