Firmandex

iOS 10 Public Beta 5 yayınlandı

Tam sürümünün çıkmasına kısa bir zaman kala, geliştiriciler ve denemek isteyenler için iOS 10 Public Beta 5 kullanıma sunuldu.

iOS 10 Public Beta 5 yayınlandı

Birçok hatanın giderildiği iOS 10 Public Beta 5 sürümü çok büyük bir ihtimalle asıl sürümden bir önceki versiyon olarak yayınlandı. Yaklaşık 74MB boyutunda olan güncellemede kararlılık iyileştirilmeleri mevcut… Bundan önceki Beta sürümlerinde 1GB’ın üstünde gelen versiyonların son sürümde düşük bir seviyede olması, bunun “golden” yani gerçek sürümden bir önceki versiyon olduğu izlenimlerini güçlendirdi.

Bu sürümde dikkati çeken özelliklerden bir tanesi yeni yüklenen uygulamaların ana sayfaya otomatik olarak harf sıralamasına göre hizalanması. Böylece yeni bir uygulama yüklediğinizde yerini bulmak için çok fazla zorlanmayacaksınız.

iOS 10 Organ Bağışını Teşvik Edecek 

Kamera Açılışı Hızlandı

iOS 10 Public Beta 5 sürümünde dikkat çeken bir diğer önemli özellik ise kilit ekranında kamera geçişinin kolaylaştırması… iPhone 5‘ten sonraki modellerde ekran boyutunun 4 inç’ten 4.7 inç‘e çıkarılması ile kilit ekranındaki kamera uygulamasının açılması, aşağıdan yukarıya doğru olması sebebiyle son kullanıcılar açısından oldukça zorlayıcı olmuştu. iOS 10 Public Beta 5 sürümünde ise yalnızca çok basit bir hareketle soldan sağa doğru çekerek kameranın açılması sağlanmış. Bu da tek elle kameranın kilit ekranının açılmasını çok basite indirgemiş.

iOS 10 Public Beta 5 versiyonu hakkında ilerleyen günlerde çok daha detaylı bir yazı hazırlayacağız. Bizi takip etmeye devam edin…

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/ios-10-public-beta-5-yayinlandi-teknoloji-2296016/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ