Firmandex

İki lidere koruma şoku

CHP ile MHP liderlerinin korumaları, terör örgütü FETÖ’nün haberleşme programı ByLock kullandıkları gerekçesiyle açığa alındı. Liderlerin korumalarının isimleri son listede tespit edildi.

İki lidere koruma şoku

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yakın koruma polislerinden biri olan İ.Ü. ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin koruma ekibinde yer alan M.A. FETÖ’nün haberleşme programı ByLock kullandıkları iddiasıyla açığa alındı.

İçişleri Bakanlığı, FETÖ ile bağlantılı olduğu değerlendirilen Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 12 bin 801 polisi açığa aldı. Yapılan soruşturmanın ardından bu polislerden 3 bin 181’i göreve iade edildi.

İSİMLERİ LİSTEDE

Görevlerine iade edilen bu polislerden 2 bin 200’ünün, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) deşifre edilen haberleşme programı ByLock kullandıkları belirlenince yeniden açığa alındılar. Ankara Emniyet Müdürlüğü kadrosunda açığa alınan polisler arasında siyasi liderlerin koruması olan 2 polis memurunun da bulunduğu öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun yakın koruması İ.Ü. ile Bahçeli’nin koru-
ma ekibinde yer alan M.A’nın, ByLock kullandıkları, deşifre edilen listede isimlerinin yer aldığı bildirildi.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ