Firmandex

II. Abdülhamid’in torunu skandal heykel için ilkkez konuştu

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul’da düzenlenen bir sergide II. Abdülhamid’i, dilini çıkarmış bir şekilde, mayolu bir kadın heykelinin üzerine resmedilmesi büyük tepkilere yol açmıştı. Konuyla ilgili II. Abdülhamid’in torunu konuştu.

II. Abdülhamid’in torunu skandal heykel için ilkkez konuştu

ECDADA SAYGISIZLIK

‘Ecdada saygısızlık’ olarak nitelendirilen heykel; sosyal medyada da büyük tepki çekmişti. Twitter kullanıcıları; II. Abdülhamid’in çıplak kadın göbeğinde resmedildiği heykele tepkilerini, ‘UluHakanıYedirmeyiz’ etiketiyle dile getirmişti.

“KINIYORUM”

34’üncü Osmanlı padişahı II. Abdülhamid’in kızı Ayşe Sultan’ın torunu olan Ayşe Adile Nami Osmanoğlu Tars, önceki akşam ressam Gülderen Depas’ın sergisinin açılışına katıldı. Burada konuşan Osmanoğlu Tars; Ali Elmacı’nın heykelini üzüntüyle kınadığını söyledi:

“HOŞNUT DEĞİLİM”

“Sanatta zevkler ve renkler tartışılmaz ancak ben Adile Nami Osmanoğlu Tars olarak böyle bir şeyden hoşnut olmadım, üzüldüm. Bazı şahısları mayo üzerinde resmetmek gerekmiyor çünkü bu kişiler, normal statüdeki insanlar değil. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da böyle bir yerde görmekten hoşnut olmam. Aynı şekilde dedemi de görmek istemem. Bu, hoşuma gitmiyor.”

CEM YILMAZ’A SÖYLEYECEK SÖZ BULAMIYORUM

Osmanoğlu Tars, ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın söz konusu heykelle fotoğraf çektirmesiyle ilgili ise “Ben onu tartışmıyorum, konuşmak bile istemiyorum. Kimin ne yaptığı beni ilgilendirmez” dedi.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ