II. Abdülhamid Han’ın torununun isteği

Radyo Esenler, yeni yayın döneminde de birbirinden farklı ve özel programlarla dinleyenlerine ulaşmaya devam ediyor.

II. Abdülhamid Han’ın torununun isteği

Radyo Esenler’in Seyr-i Tarih programında konuşan II. Abdülhamid Han’ın torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, “Avrasya Tüneli’nin ve havalimanının adının II. Abdülhamid Han olması gönlümden geçiyor” dedi.

Tarihçi-Yazar Şeref Yumurtacı’nın sunduğu, Radyo Esenler’in yeni programı Seyr-i Tarih’in konuğu, II. Abdülhamid Han’ın 4. kuşaktan torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu oldu. Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, II. Abdülhamid Han dönemindeki meseleler ve günümüz dünyasına dair önemli tespitlerde bulundu.

AMAÇLARI İSLÂM’I YAYMAKTI

Tarihçi Yazar Şeref Yumurtacı’nın, II. Abdülhamid Han’ın duasıyla açtığı Seyr-i Tarih programında Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ecdadımıza layık olmamız gerektiğini söyleyerek,” Bizler II. Abdülhamid Han’ın candan, sizler de kandan torunlarısınız. İnşallah hepimiz torunları olarak onlara layık oluruz. Osmanlı padişahlarının hepsine bir saldırı mevcut. Onların amaçları dünyaya İslâm’ı yaymaktı” diye konuştu.

GÖNLÜMDEN GEÇEN DEDEMİN ADI OLMASI

II. Abdülhamid Han’ın projesi olan Avrasya Tüneli’nin açılışı ile ilgili de konuşan Osmanoğlu, “Dedemin Marmaray, Avrasya ve havalimanı gibi çok fazla projesi vardı. Avrasya Tüneli’nin ve havalimanının adının II. Abdülhamid Han olması gönlümden geçiyor ama en doğrusu halkın takdiri” dedi.

II. ABDÜLHAMİD HAN BEYAZ PERDEYE

Beyaz perdeye yönelik film projesinden de bahseden Osmanoğlu, “Son Yüzyıl adında dizi ve film çalışmamız var. Hem son dönem sürgünlerini konu alacağız hem de II. Abdülhamid Han’ın hangi kararları aldığını ve neler yaptığını anlatacağız. 6-7 senedir bu proje üzerinde çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ