FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Hindistan, Abu Dabi’nin petrol ve doğalgaz sahalarının yüzde 10’unu satın aldı

Petrol üretimini gittikçe arttıran Hindistan yeni planlarını devreye soktu. Hindistan, Abu Dabinin petrol ve doğalgaz sahalarının yüzde 10unu satın aldı.

Hindistan, Abu Dabi’nin petrol ve doğalgaz sahalarının yüzde 10’unu satın aldı

Petrol üretimini gittikçe arttıran Hindistan yeni planlarını devreye soktu. Hindistan, Abu Dabi’nin petrol ve doğalgaz sahalarının yüzde 10’unu satın aldı.

Hindistan Petrol Bakanlığının verilerine göre, Hindistan genelindeki toplam petrol tüketimi, 2018in ilk ayında yüzde 10.3 ile, son 14 ayda gözlemlenen en yüksek hızda ararak 15.3 milyon tondan 16.9 milyon tona yükseldi.

Petrol tüketimi haberlerinin artmasından sonra, Hindistan Başbakanı Narendra Modinin ikinci Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretinin ardından, başkent Abu Dabi'de devlet tarafından işletilen Petrol ve Doğalgaz Kurumu (ONGC) ile Bharat PetroResources and Indian Oil ve Abu Dhabi National Oil Companyden oluşan bir konsorsiyum arasında, ülkenin petrol ve doğalgaz sahalarının işletme hakkının yüzde 10 hissesinin satın alınması için bir Uzlaşı Belgesi (MoU) imzalandı.

İmzalanan MoU belgesi, petrol fiyatlarının yeniden yükselmeye başladığı bir anda Hindistan'ın enerji güvenliği arayışında önemli bir dönüm noktası olarak görülürken, Bakanlık verilerine göre, Hindistan genelindeki petrol tüketiminde gözlemlenen artış, satış vergisinin istikrarı sonrasında karayolu yük taşımacılığında gözlemlenen geliştirmeler ve artan otomobil ve scooter kullanımına bağlı olarak gerçekleşti.

DHA

KAYNAK : gunes.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.