Firmandex

Güney Kore’den Hakkari’ye gelin

Güney Koreli Dr. Eunjoo Ham ile Hakkarili Emrah Kaya çifti dünya evine girdi. Kar yağışının etkili olduğu kentte yörenin örf ve adetlerine uygun görkemli düğün töreni yapıldı.

Güney Kore’den Hakkari’ye gelin

Güney Koreli Dr. Eunjoo Ham ile Hakkarili Emrah Kaya çifti görkemli bir düğün töreniyle dünya evine girdi. Tatil için gittikleri İstanbul’da tanışan Güney Koreli Dr. Eunjoo Ham ile Hakkarili Emrah Kaya, 4 yıllık birlikteliklerini güzel bir düğün yaparak taçlandırdı.Kent merkezindeki bir halı sahada yapılan düğüne, gelin ve damadın yakınları katıldı. Yörenin örf ve adetlerine göre yapılan görkemli düğün töreni, gelinin lüks bir otomobille gelmesiyle başladı. Halı sahada yöresel halayları birlikte çeken çifte, Kore’den gelen gelinin ailesi ve yakınları da eşlik etti.

Yörenin ünlü yemekleri ikram edildi
Davetliler, daha sonra gelin ve damada takı takarak tebrik ettiler. Düğün törenine katılan binlerce davetliye yörenin ünlü yemeği kris, pilav ve cacık ikramı yapıldı.
Koreli gelin ile davetliler, örf ve adetler karşısında zaman zaman şaşkınlıklarını gizleyemedi. Hakkarililer de Korelilerle dünür olmanın mutluluğunu yaşadı. Hakkarililer, Koreli dünürleriyle halaylar çekerek çiftin mutluluğunu paylaştı.Takı töreninin ardından damat Kaya, Ham ile tanıştıklarını ve daha sonra evlenmeye karar verdiklerini ifade ederek, düğün törenlerine katılanlara teşekkür etti. Ham ise törene katılanlara Türkçe ve Kürtçe teşekkür etti. Davetlilerin damat ve gelini tebrik ettiği düğün, birlikte halayların çekilmesiyle son buldu.

Güney Kore’den Hakkari’ye doktor gelin+8Tümünü Göster25 Aralık 2016 / AA

Güney Koreli Dr. Eunjoo Ham ile Hakkarili Emrah Kaya çifti görkemli bir düğün töreniyle dünya evine girdi.

01:17 dk25 Aralık 2016Internet Haber Merkezi / IHAGüney Kore’den Hakkari’ye doktor gelin

Güney Koreli doktor Eunjoo Ham ile Hakkarili Emrah Kaya, görkemli bir düğün töreniyle dünya evine girdi. Yaklaşık 4 yıl önce tatil için gittiği İstanbul’da Güney Koreli Dr. Eunjoo Ham ile tanışan Hakkarili Emrah Kaya’nın arkadaşlıkları aşka dönüştü. Gençler, daha sonra da evlenmeye karar verdiler. Aile rızaları alındıktan sonra Güney Koreli Eunjoo Ham ile Emrah Kaya çifti için Hakkari’deki bir halı sahada yörenin örf ve adetlerine göre görkemli bir düğün töreni yapıldı.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ