Firmandex

Gülen’in doğduğu mahallenin adı değiştirildi

Terörisbaşı Gülen’in doğduğu mahallenin adı değiştirilerek, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cerablus’ta yürüttüğü Fırat Kalkanı Harekatı’nda şehit olan Burak Karakoç’un ismi verildi.

Gülen’in doğduğu mahallenin adı değiştirildi

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in doğduğu Erzurum’un Pasinler ilçesine bağlı Korucuk Mahallesi’nin adı, tepkiler nedeniyle değiştirildi. 

TSK’nın başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı’nın 17. günü olan 9 Eylül’de Suriye’nin Rai bölgesinin güneyindeki Tell El Hava Köyü yakınlarında DEAŞ’lı teröristlerin roketle saldırdığı tankta görevli askerlerden Uzman Er Burak Karakoç şehit oldu.

ŞEHİDİN YAKINLARI BAŞBAKAN’A TALEPTE BULUNDU

Gülen ile aynı mahalle doğumlu olan Birgül-Abdurrahim Karakoç çiftinin 2’si erkek 3 çocuğundan en büyüğü olan Burak Karakoç’un yakınları, teröristbaşıyla anılan mahallenin adının değiştirilmesi için Başbakan Binali Yıldırım’dan yardım istedi. Pasinler Belediyesi Meclisi kararı ile geçen hafta oy birliği ile Korucuk’un adının değiştirilmesine karar verildi.

MAHALLENİN ADI ARTIK “ŞEHİT BURAK KARAKOÇ” OLDU

Karar sonrası Korucuk’un girişine, köy meydanına tabelalar asıldı. Mahallenin ve ilkokulun adının ‘Şehit Burak Karakoç’ olarak değiştirilmesinin ardından Pasinler Belediye Başkanı AK Partili Ünsal Sertoğlu, şehit ailesine ve mahalle sakinlerine müjdeli haberi verdi. Şehidin kız kardeşi Nurgül ve amcası Hamit Karakoç ile görüşen Ünsal Sertoğlu şunları söyledi:

“Şehidimizin taziyesinde bulunduğumuzda, ‘Artık başkanım bizim mahallemizin FETÖ terör örgütünün ismi ile anılmasını istemiyoruz. Bizim mahallemizin isminin değiştirin’ diye bir talep alınca, biz de büyüklerimize bu taleplerimizi söyledik. Özellikle Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı taziyeye geldiğinde mahallemizden böyle bir talep olduğunu ilettik. Sağ olsun o da Başbakanımızı arayarak mahallenin böyle bir talebi olduğunu söylediler. Başbakanımız da uygun görünce, hemen kolları sıvadık ve Korucuk ismini Şehit Burak Karakoç olarak değiştirmiş bulunuyoruz. Halk içinde mini bir anket yaptık herkes hemfikirdi. ‘Değişsin biz artık o hainle anılmak istemiyoruz’ deyince ismini değiştirdik. Ayrımcılık yapıp hizmet götürmüyorduk. Korucuk mahallemizin vatanına, milletine, bayrağına bağlı olan en azından yüzde 90 vatandaşımız var. Onlar adına da üzülüyorduk artık bu isim değişikliğinden sonrada kolları sıvadık yolları da yapmaya başladık. İnşallah bundan sonra da hizmetlerimiz artarak devam edecektir.”

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ