Firmandex

Genetik saç dökülmesine dikkat!

Genetik saç dökülmesi toplumda ırsi olarak da tabir edilen anne, babada bulunması durumunda karşılaşılan bir saç problemidir. Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez kişilerin kendilerini nasıl gördükleri ile saçları arasında yakın bir ilişki olduğunu gösterdiğini söyleyerek, ğer alışılmadık biçimde, uzun süredir saçlarınızın dökülmekte olduğunu fark ettiyseniz doktorunuza danışmanızda fayda var.” dedi.

Genetik saç dökülmesine dikkat!

Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, saç dökülmesinin erkek veya kadınların kolay kolay göz ardı edemedikleri bir sorun olduğunu söyleyerek, nedeninin genetik olabileceğini belirtti.

Araştırmaların kişilerin kendilerini nasıl gördükleri ile saç arasında yakın bir ilişki olduğunu gösterdiğini dile getiren Sönmez, “Eğer alışılmadık biçimde, uzun süredir saçlarınızın dökülmekte olduğunu fark ettiyseniz doktorunuza danışmanızda fayda var. Saç dökülmesinin önüne geçmek için ilk olarak saçların neden döküldüğüne dair doğru sebebi tespit etmek ve ana sorunun çözümüne odaklanmak en doğrusudur” dedi.

Genetik saç dökülmesi nedir?

Genetik saç dökülmesinin ailesel bir hastalık olduğunu kaydeden Sönmez “Toplum içinde ırsi olarak da tabir edilen genetik, bir çok hastalıkta geçerli olup aile bireylerinde anne, baba, amca gibi genetik hastalıklar yer alması durumunda aynı problem sizde de olabilir. Mutlaka olacak değil, fakat aynı sıkıntıyı yaşamanız durumunda şaşırmamak gerekir” diye konuştu.

“Dökülmenin sebebi DHT hormonu”
Genetik seç dökülmesinin en büyük nedeninin DHT hormonu olduğuna dikkat çeken Sönmez, “Dünyanın en önemli sorunlarından birisi haline gelen saç dökülmesi, güzel bir yönü ise en yoğun dökülme sorunu olan genetik saç dökülmesi nedenleri, belirtileri ve yapılması gerekenler tamamen çözülmüş durumda. Dökülme sorunu yaşayanların üzülmek, karamsarlığa kapılmak yerine yapmaları gereken tek şey önlem almak ve gereğini yapmaktır. DHT hormonu genetik saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden birisi, bu sorunu çözmek için faydalanacağınız 3 bilimsel madde vardır. Procapil-Finasterid ve Minoxidil dünya genelinde kabul gören bu 3 madde saç dökülmesine neden olan DHT hormonunun etkisini kaybetmesi için bilim adamları tarafından geliştirilmiştir” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ