Firmandex

Gaziantep hava durumu! 22 Aralık Gaziantep’te okullar tatil mi?

Yoğun bir şekilde kar yağışının olması sebebiyle Gaziantep’te okullar tatil edilmesi gündeme geldi. Peki 22 Aralık perşembe günü okullar tatil oldu mu? İşte hava durumu ve tüm detayları

Gaziantep hava durumu! 22 Aralık Gaziantep’te okullar tatil mi?

GAZİANTEP’TE YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Gaziantep hava durumu bilgilerine göre okullar tatil olması gündeme geldi. Peki 22.12.2016 perşembe günü çok etkili olacak kar yağışı ile ilgili olarak Gaziantep’te okullar tatil olacak mı? Valilik konula ilgili açıklama yaptı mı? İşte kar tatiliyle ilgili son dakika gelişmeler

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Alınan meteorolojik uyarılar,   bölgemizde görülen kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebiyle, ulaşımda da yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak ilimiz merkez ilçelerindeki (Şahinbey, Şehitkâmil, Oğuzeli)  22 Aralık 2016 Perşembe günü (yarın), resmi ve özel ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir. 
 
Ayrıca taşımalı eğitim kapsamında olan il genelindeki bütün resmi ve özel öğretim kurumlarında da eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir.
 
Söz konusu karar ve 03.12.2002 tarih ve 58 Sayılı Başbakanlık Genelgeleri uyarınca, olumsuz hava şartları nedeniyle, kamu görevlisi malul ve engelliler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır.
 
Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kronik hastalığı bulunanlar ve hamile personel de bir gün süre ile idari izinli sayılacaklardır. 
 
Vatandaşlarımızın özellikle ulaşımda kar yağışı nedeniyle oluşabilecek tehlikelere karşı dikkatli ve tedbirli olmalarında fayda bulunmaktadır.  

Gaziantep hava durumu raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Gaziantep 22 Aralık perşembe günü itibariyle yoğun kar yağışı altına girecek. Kuvvetli kar yağışıyla birlikte kent merkezi beyaz örtüye bürünecek. Sıcaklık en yüksek 3 en düşük ise -3 derece olacak. Kar yağışı hafta sonuna kadar devam etmesi bekleniyor

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ