Firmandex

Galaxy Note 7 yeniden geri çağırılabilir!

Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili ortaya çıkan son gelişme telefonun yeniden toplatılabileceğine işaret ediyor. Yaşanan son patlama olayları telefonun kaderini çizecek.

Galaxy Note 7 yeniden geri çağırılabilir!

Samsung şu sıralar geri çağırdığı 2.5 milyon Galaxy Note 7‘yi yenileriyle değiştirmekle meşgul. Eylül ayının başında toplatılan Galaxy Note 7, Samsung’un yaptığı değişikliklerle geçtiğimiz günlerde yeniden mağazalardaki yerini almıştı. Şimdiyse telefonun başı yeniden dertte gibi görünüyor.

Siri geliştiricilerini Samsung aldı! Samsung Galaxy Note 7 geri çağırılabilir

Az önce belirttiğimiz gibi, Samsung 2.5 milyon Note 7’yi yenilemekle meşgul. Geçtiğimiz gün Amerika‘da yaşanan olaysa bunu baltalayabilecek bir durum oluşturabilir. Güvenli Galaxy Note 7 olarak adlandırılan yenilenmiş cihaz, bir kullanıcının cebinde alev aldı.

Kullanıcı uçağa bindiğinde yaşanan bu olay, kabin görevlilerinin yangını kontrol altına almasıyla atlatılmıştı. Önce eski versiyon olduğu düşünülse de cihaz sahibi patlayanın yenilenmiş Note 7 olduğunu açıklamıştı.

Soruşturma devam ederken firma ve kullanıcı tarafında ne olur bilmiyoruz ama işin genel penceresine baktığımızda önümüzde yeni bir Galaxy Note 7 geri çağırma olayı patlak verebilir gibi görünüyor.

Tüketici Ürün Güvenliği Kurumu direktörü Pamela Gilbert, yaşanan olaylardan sonra Bloomberg‘e verdiği röportajda, “Eğer düzeltildiği söylenen bir cihaz yeniden alev alıyorsa, yeniden geri çağırmanın zamanı gelmiş demektir.” diyerek Galaxy Note 7’nin Amerika’daki kaderini çizdi.

Elbette soruşturma sonuçlanmadı ve Amerika’da yaşanan bu olayın bizleri etkileyip, etkilemeyeceğini henüz bilmiyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni bir gelişme olursa sizlerle yeniden paylaşacağız.

:: Sizce cihaz tüm dünyada yeniden toplatılır mı? Ne diyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/galaxy-note-7-yeniden-geri-cagirilabilir-75874

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ