Firmandex

Friterm Termik Cihazlar A.Ş.

ADRES
İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi Dilek Sokak No: 10 X-12 Özel Parsel Tuzla 34957 İstanbul / Türkiye
FAKS
+90 216 394 12 87
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

FRITERM 1979 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Ticari soğutma, Endüstriyel Soğutma ve Klima sektöründe projelendirme, imalat, taahhüt ve satış işleri yaparak tecrübe ve bilgi birikimi oluşturmuştur.

Süreç içinde kanatlı borulu ısı eşanjörlerinde uzmanlaşmayı tercih ederek; İklimlendirme Sektörüne yönelik Hava Soğutmalı Kondenserler, Soğuk Oda Evaporatörleri, Kuru Soğutucular, Su/Glikollü Hava Isıtıcı ve Soğutucular, Buharlı Isıtıcılar, Yağ Soğutucuları ile Isı Geri Kazanım Bataryalarının üretimine odaklanmıştır.

2000’li yılların başlarından itibaren faaliyet alanına Enerji Sektörünü de katarak ürün yelpazesini genişletmiş olup; sektör için LT/HT Radyatörler, Türbin Giriş Havası Soğutma ve Isıtma Üniteleri, Yağ Soğutucular, Hava Soğutmalı ORC Kondenserler ve Buhar Kondenserlerini özgün yazılımı ile tasarlamakta ve üretmektedir.

Bu ürünlere 2010 yılında CO2 Gas Cooler, Unit Cooler; 2012 yılında paslanmaz çelik borulu üretime geçilmesi ile birlikte Amonyak Evaporatör ve Kondenserleri eklenmiştir. 2014-2015 yılları aynı zamanda Enerji verimli, kullanıcı dostu, yüksek performanslı Yeni Nesil Evaporatör ve Kondenserlere geçiş yılı olmuştur.

FRITERM, İstanbul Tuzla’ da 19.000 m2 kapalı alana sahip iki üretim tesisi ve 246 yetkin personeli, modern makina ve donanımı ile sektörün hizmetindedir.

FRİTERM, yaklaşık 60 dönüm arsa üzerine 36.000 m2 kapalı alana sahip ve 2016 Yılı başında devreye girecek olan Makine İhtisas OSB’deki Yeni Tesisi ile İklimlendirme ve Enerji Sektöründeki öncü tedarikçi rolünü pekiştirecektir.

Tesis Üretim Binası BREEAM, Ofis Binası ise LEED sertifikasına sahip olacak şekilde çevreye azami özen gösterilerek, güneş ve rüzgar gibi doğal kaynaklardan enerji elde edecek şekilde tasarlanmış ve yapılmaktadır.

Tesisin devreye girmesi ile eş zamanlı olarak Tuzla Tesisindeki FRİTERM AKADEMİ, AR-GE ve Laboratuvar etkinlikleri katlanarak artarak FRİTERM’in Isı Transfer Bilimi ve Sanayisine katkısı yükselecektir.

 


FRITERM, TÜV NORD’ dan sertifikalı ISO 9001:2008 Kalite Güvence Sistemi’ ne sahip olup sürdürülebilir kaliteyi esas almaktadır. Bu sayede kaliteli ürün ve hizmeti müşterilerine sürekli olarak sunmaktadır.

 


FRITERM tarafından geliştirilen batarya seçim yazılımı FRTCOILS , Sulu Hava Isıtma ve Soğutma Bataryaları için EUROVENT sertifikalıdır ve performans onaylıdır.

 


Tüm FRITERM ürünleri ilgili Avrupa yeni yaklaşım direktiflerine uygun olarak üretilmektedir. Ürünlerin CE işaretlemesi onaylı kuruluş TÜV Product Service – Stuttgart tarafından denetlenmiştir.

 


Ayrıca, Rusya Federasyonu ve BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkelerine yapılan ihracatlarda zorunlu olan EAC belgelendirilmesi tüm FRITERM ürünleri için tamamlanmıştır.

FRITERM mutlak müşteri memnuniyetini esas almakta, Araştırma-Geliştirme ve özgün tasarıma önem vererek ürün ve hizmetlerinde fark yaratmaktadır.
FRITERM kalite politikasını “Hedefimiz; topluma ve çevreye duyarlı, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde karşılayan, kaliteli, ekonomik ürün ve hizmeti zamanında sunan, yenilikçi, sürekli iyileştirmeler ile sistemini geliştiren, Dünya Lideri Takımlardan biri olmaktır” olarak ortaya koymuştur.

Henüz resim eklenmemiş.

40.877895, 29.352229

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ