Firmandex

”FETÖ’yü vermezlerse ilişkiler etkilenir”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet tarihinin en kanlı darbe girişimine rağmen ABD Gülen’i vermezse bir kırılma olur” dedi.

”FETÖ’yü vermezlerse ilişkiler etkilenir”

MELİK YİĞİTEL

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, gazetelerin Ankara temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin özetle şunları söyledi:

ABD İADE ETMELİ: (Fetullah Gülen’in iadesi) Hükümete biz bu konuda tam destek veriyoruz. İade konusunda gecikildi. Uluslararası anlaşmalara bizim uyacağımız kadar ABD’nin de uyması gerekir. Böyle bir olay dünya gerçeğidir. Veriler ana aktörün Fetullah Gülen olduğunu söylüyor. O zaman Türkiye’ye iade etmesi lazım. Gülen’in verilmemesi bir kırılma yaratır tabi. Umarım böyle bir kırılmaya ABD müsaade etmez. 240 kişiye yakın insanın hayatını kaybettiği Cumhuriyet tarihinin en kanlı darbe girişimine rağmen vermezse bir kırılma olur.

FERÖ  BELGE VERMEDİ: (17/25 Aralık süreci) Bize özel olarak hiçbir belge döküman gelmedi. Size nasıl geliyorsa internetten falan biz de oralardan bulduk. Dolayısıyla özel bir şey gelmedi bize.

BAYKAL’A KUMPAS: (Savcılık araştırması konusunda ABD Gülen’i destekleyen kaset komplosunun arkasında çıkarsa şaşırır mısınız?) Niye şaşırayım arkadaşlar. Her istihbarat örgütü bir başka ülkede kendi ülkesinin çıkarları doğrultusunda çalışabilir, faaliyet gösterebilir.

Kılıçdaroğlu’na gayri millilik eleştirisi

Kılıçdaroğlu’nun “Hala Türkiye üzerinden Suriye’ye silah gidiyor” iddiası ortamın buz kesmesine neden oldu. Kılıçdaroğlu’nun iddiasına tepki gösteren bazı gazeteciler, “Ana muhalefet partisinin liderisiniz. Atatürk’ün koltuğunda oturuyorsunuz. Bu ciddi iddianız Türkiye’yi uluslararası düzlemde zor durumda bırakmaz mı? Millilikle uyuşmayan bu iddiaya dair elinizde somut bilgi ve belge var mı? Belge ve bilgi varsa neden bunu ilgili yerlere iletmek yerine burada tartışma konusu yapıyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Biz kendi ülkemizin çıkarlarını savunmak durumundayız. Ben bu uyarıyı burada yapmayacağım da nerede yapacağım.”

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1135308

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ