Firmandex

FETÖ’cülere sorgu talimatı!

Kahramanmaraş’ta, FETÖ’cülerin evinde gözaltında alındıklarında ya da adliyedeki sorgularında karşılaşabilecekleri sorular ve bu sorulara vermeleri önerilen cevaplar bulundu.

FETÖ’cülere sorgu talimatı!

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla  Mücadele Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonda, aralarında doktorların da  bulunduğu bazı sağlık çalışanlarının evinde yapılan aramalarda ele geçirilen  ajanda ve defterlerde, örgüt üyelerinin gözaltına alındıklarında nasıl ifade  vereceklerine ilişkin notlar bulundu.Daha önce örgüt üyelerinin ByLock yazışmalarına da yansıyan “tek tip  ifade talimatı”, Kahramanmaraş’ta ele geçirilen bu notlarla da yeniden gün yüzüne  çıktı.

Örgüt üyelerinin gözaltı durumuna karşı sınava hazırlanır gibi bu  soruların cevaplarını ezberlemeye çalıştıkları tespit edildi. FETÖ mensuplarının,  gözaltı ya da savcılık sorgularında, Bank Asya’da hesap açma, örgütün burs ve  bağış toplantılara katılım gibi sorulara “duymadım, görmedim ve bilmiyorum” gibi  kısa cevaplarla hazırlandığı belirlendi.

BİLSEYDİM AÇMAZDIM

 “Bank Asya’da hesap açtınız mı?” sorusuna “Geçmiş tarihte kısa süre  kullandım, o zaman yasal ve terör suçlaması yoktu ve inancım yüzünden başka bir  sebep düşünmedim” cevabını veren FETÖ üyelerinin, sendika üyeliğiyle ilgili  sorulara ise “Terörle bağlantılı olduğu hakkında bilgim yok. Bilseydim olmazdım.”  şeklinde cevaplar hazırladığı tespit edildi.   FETÖ üyelerinin diğer sorulara verdiği cevaplar şunlar:  “Toplantılara katılır mısınız? – Kesinlikle hayır”, “Örgütle  bağlantınız var mı? – Kesinlikle yoktur / Suçlamayı kabul etmiyorum”, “FETÖ  liderini tanır mısınız? – Şahsi olarak tanımıyorum. Herkesin bildiği kadar  medyadan ve son olaylardan”, “15 Temmuz ile alakalı ne düşünüyorsunuz? –  Demokrasiden ve seçilmişten yanayım.”

Soruşturma kapsamında, FETÖ’nün, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki  örgüt mensuplarınca gerçekleştirilen hain darbe girişiminin ardından polis  ekiplerinin gözaltıları ile mahkemelerin tutuklamalarını kendi tabanında ve halk  nezdinde itibarsızlaştırmaya dönük çalışmalar yaptığı da belirlendi.  Kahramanmaraş’ta aralarında doktorların da bulunduğu operasyon  kapsamında 20 kişi gözaltına alınmış, mahkemeye sevk edilen 7 sağlık çalışanı  tutuklanmıştı.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ