FETÖ’cü pilotlar PKK’yı vurmadı

Tunceli’de geçen yıl tespit edilen PKK hedeflerinin imha edilmesine yönelik hava harekatında FETÖ’cü pilotların kamp ve sığınakları vurmadığı belirlendi. 15 Temmuz sonrası pilotlar tutuklanırken, savcılık soruşturma başlattı.

FETÖ’cü pilotlar PKK’yı vurmadı

Tunceli’de geçen yıl istihbarat çalışmaları ve insansız hava araçlarıyla yapılan keşifler sonrası Munzur ve Pülümür Vadisi’nde yaklaşık 150 PKK’lının kaldığı 19 hedef saptandı. Bunların imha edilmesi amacıyla gerekli bilgi ve koordinatlar Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na verildi. Geçen yıl ağustos ayında Malatya Erhaç ve Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssü’nden kalkan savaş uçakları, Munzur ve Pülümür vadisi ile merkez Çiçekli köyü yakınlarında tespit edilen PKK kamp ve sığınaklarının imha edilmesine yönelik hava harekatı başlattı.

HEDEFLER ES GEÇİLDİ

 Hava harekatına katılan savaş uçağı pilotlarının, darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanmasının ardından, Elazığ ve Tunceli Cumhuriyet Başsavcılıkları’nın bu konuda başlattığı soruşturma kapsamında hava harekatı sırasında tek bir PKK kampının vurulmadığı ve tek bir PKK’lının etkisiz hale getirilmediği tespit edildi.

SORUŞTURMA BAŞLADI

Tunceli ile Elazığ Cumhuriyet başsavcılıklarının 15 Temmuz darbe girişim sonrası başlattıkları soruşturma kapsamında bu konular üzerinde soruşturmaları devam ettirdikleri öğrenildi. Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığının, 8’nci Kolordu Komutanlığı ile Elazığ İl Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan ve tutuklanan FETÖ’cü askerlerin operasyon bilgilerini nasıl sızdırdıkları konusunda önemli bilgiler elde ettiği öğrenildi.

FETÖ SIZDIRDI

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Tunceli bölgesindeki PKK operasyonlarını dışarıdaki bazı kişilere ve basına sızdırdıkları gerekçesi ile bazı subayları tespit ettiği ve bu konuda başlattığı soruşturmanın devam ettiği öğrenildi. Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı da, geçtiğimiz yıl tespit edilen 19 PKK hedefinin vurulmaması ile yada önceden bilgi sızdırılmış olabileceği konusunda başlattığı soruşturmayı derinleştirdiği belirtildi.

 

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1135741

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ