Firmandex

FETÖ ihanetinin belgeselini çekecek

Yönetmen İnanç Yılan, “Asimetrik Savaş Darbe Günlükleri” adlı belgesel ile Fetullahçı Terör Örgütü’nün geçirdiği evrimi tanıklar eşliğinde anlatacak.

FETÖ ihanetinin belgeselini çekecek

Tiyatro ve belgesel yönetmeni İnanç Yılan, bu yılın Nisan ayında çekimlerine başladığı ve on bölüm olarak planlanan “Asimetrik Savaş, Darbe Günlükleri’’ isimli belgeselini FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşananları da ekleyerek tamamlayacağını bildirdi.

Daha önce, aynı konuda belgeseller çektiğini belirten Yılan, “FETÖ hakkında daha önce arka arkaya 3 belgesel yapmıştım. Ne yazık ki o dönemde TRT içine gömülmüş takiyeci paralelciler yüzünden konuşacak kişi bulmak zordu ve konukları ekrana çıkarmakta zorlanıyordum” ifadesini kullandı.

FETÖ’NÜN ALGI OYUNLARI

Belgeselde FETÖ’ye ilk davayı açan savcı Nuh Mete Yüksel başta olmak üzere, birçok tanığa yer verdiklerini vurgulayan Yılan, şu bilgileri verdi: “Belgeselde kimisi paralelin yetiştirdiği ancak yıllar önce tehlikeyi fark ederek içlerinden ayrılan ve bu yüzden emniyet veya ordudan ihraç edilenleri anlatıyorum. Aralarında, FETÖ’nün vergi kaçakçılığını ifşa ettiği için düzmece deli raporu verilenler bile var. Bürokraside, iş dünyasında nice insan, uydurma delillere ve sahte tanıklara karşı kendisini savunmak zorunda bırakılmış. Belgeselde bu örgütün geçirdiği evrimi tanıklıklarla anlatıyoruz.”

Anlatmaya çekiniyorlardı

Yönetmen İnanç Yılan, hain darbe girişiminin bertaraf edilmesiyle birlikte pek çok kişinin bildiklerini anlatmaya başladığını söyledi. Yılan, “Devletin bu örgüte karşı gösterdiği hukuki mücadelenin sonuçları alınmaya başlanınca hdaha önce bu örgütten çekinenler bildiklerini açıklamaya başladı” dedi.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1133906

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ