Firmandex

FBI, yeni bir iPhone krizi çıkarabilir!

FBI, terör saldırısında ele geçirilen iPhone’un şifresini kırmak için çalışmalara başladığını duyurdu. Peki, bu açıklama Apple ile FBI arasında yeni bir iPhone krizinin ayak sesleri mi?

FBI, yeni bir iPhone krizi çıkarabilir!

FBI ve Apple arasında yaklaşık 6 ay önce yaşanan iPhone krizi, teknoloji sektörünün neredeyse ana konusu haline gelmiş ve günlerce gündemden düşmemişti.

FBI, iPhone’un Şifresini Kırdı!

Apple’ın San Bernardino’da 14 kişinin ölümü ile sonuçlanan terör saldırısında kanıt olarak alınan şifreli iPhone 5c modelini açmamakta direnmesi üzerine FBI, bir kaç gün sonra iPhone’un şifresini kırmayı başardıklarını açıklamış ve konu kapanmıştı.

Bazı kullanıcılar Apple’ın FBI ile iş birliği yaparak iPhone 5c’yi gizli bir şekilde açtığını ve Apple için bu ikili tartışmanın iyi bir reklam çalışmasına döndüğünü savunuyor. 

FBI, Yeni Bir iPhone Üzerinde Şifreyi Kırmayı Deniyor!

Gizli kapılar ardında neler yaşandı bilemeyiz, ancak FBI’ın yaptığı yeni açıklama ikinci bir kriz mi çıkıyor? sorusunu akıllara getiriyor. 

Minnesota alışveriş merkezinde 10 kişiyi bıçaklayan Dahri Adan isimli teröristin iPhone’unu ele geçiren FBI yetkilileri, telefonun kilidini açmak için çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Telefonun kilidini açmak için Apple’a başvuru yapılıp yapılmayacağı henüz bilinmezken FBI özel ajanı Rich Thornton‘ın, açıklamasında yer verdiği ‘ Cihazda yer alan verilere erişebilmek için tüm yasalara ve teknik yollara başvuracağız ‘ ifadesi kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

iOS 10’u kırabilene 1.5 milyon dolar!

Ele geçirilen telefonunun hangi iPhone modeli olduğunun belirtilmemesi, uzmanların NAND yonga vb. müdahalelerin başarılı olup olmayacağı konusunda değerlendirmeler yapmasını engelliyor.

:: Sizce FBI, iPhone’u açması için yine Apple’ın kapısını çalacak mı?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/fbi-ve-apple-arasinda-yeni-bir-iphone-krizi-cikabilir-75890

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ