Firmandex

Ersun Yanal’dan birlik mesajı!

Ersun Yanal, kulüp dergisinde yer alan yazısında camia ve taraftara birlik mesajı verdi.

Ersun Yanal’dan birlik mesajı!

Ersun Yanal, kulüp dergisinde yer alan yazısında, Trabzonspor’un her anlamda yeniden yapılanma sürecinin içerisinde olduğunu dile getirdi, başarı ve geleceğe dair umudun, sahada mücadele eden, maç kazanan bir takımla doğru orantılı olduğunu söyledi. Takıma güvendiğini ifade eden Ersun Yanal, şöyle devam etti:

“Sezon başından bu yana her ne kadar işler istediğimiz gibi gitmese de, zorluklar yaşasak da bilinmeli ki takımıma sonuna kadar güveniyorum. Bütün oyuncularımın uzun vadede bize çok büyük katkılar sağlayacağına inancım tam. Bir sürecin içerisindeyiz ve inişli çıkışlı grafikler yaşayabiliriz. Buna ’emekleme dönemi’ de diyebiliriz. Haliyle yeni kurulan takımı herkesin kucaklaması gerekiyor. Finalde takımını sahiplenen, sabreden, inanan ve umutlu olanlar kazanacaktır.”

“ELEŞTİRİLER YAPICI OLSUN”

Kulübün geçmişteki kötü transfer sicili ve kaybolan itibarının hareket alanlarını daralttığına dikkat çeken Yanal, şöyle devam etti:

“Kulübümüzün karşılaştığı bu acı durum transfer politikamızı yeniden şekillendirmemize neden oldu. İnce eleyip sık dokuyarak kulübümüzün mali yapısını sarsacak transferlere yönelmedik. Trabzonspor saha sonuçları anlamında eleştiriler alacaktır. Ancak unutulmamalı ki uzun süredir kan kaybetmiş, yıpranıp ve dağılmış bir yapıyı bir anda toparlamak zor. Bu zor dönemde destek olan herkese teşekkür ediyorum. Zaman zaman bazı futbolcularımıza yönelik çok anlamsız ve abartılı şekilde haksız eleştiriler yapılmakta. Ricam, eleştirilerin ‘hakaret ve aşağılama’ seviyesine ulaşmadan, yapıcı ve motive edici şekilde olmasıdır. Sonuçta biz, camiamızla birlikte bir kulübümüz. Ve bu kulübün her parçası hepimiz için değerlidir.”

“AYNI DİLİ KONUŞMALIYIZ”

Yanal, sezon başında camiadan sabır ve sükunet istediğini de hatırlatarak, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Bunu istememdeki en önemli neden, Trabzonsporun geçiş dönemini en hasarsız ve en mantıklı yerde bitirmesiyle ilgiliydi. Bunu başarabilmemiz için camia olarak aynı dili konuşmamız gerekiyor. Takım olmak sadece futbolcu ve teknik ekiple mümkün değil. Takım olmak, yönetimi, teknik ekibi, taraftarı ve camiasıyla bir bütün olmaktan, altını çizerek tekrar söylüyorum; aynı dili konuşmaktan geçiyor. ‘Trabzonspor, Trabzonspor gibi oynamalı.’ Bu ifadeyi kabul etmemek mümkün mü? Geçmişte tarihi başarıların altına imza atmış Trabzonspor yeniden o eski günlerine geri dönecektir. Buna herkesin inanmasını ve geleceğe dair umutlu olmasını istiyorum. Bunu neden söylüyorum? Çünkü uzun bir sürenin ardından hakikaten çok doğru işler yapan bir yönetim görev başında. Yönetimimiz her anlamda kulübümüzü iyi bir noktaya taşırken bizler de takımımızı geleceğe hazırlıyoruz.

“BİRLİKTE TAKIMIZ”

Trabzonspor’u en iyi yerlere taşıyabilecek takviyelerin gerçekleştirileceğini belirten Yanal, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Gelişerek, değişerek, ihtiyaç duyulan yerlere kaliteli, Trabzonspor’u en iyi yerlere taşıyabilecek güçte takviyeler gerçekleştirilecektir. Bu alt yapıya sahip bir takımız. Çok kaliteli oyunculardan kurulu bir takımız. Bu kaliteyi birlikte düşünen bir takım haline getirdiğimizde göreceksiniz, herkesin beğenerek izlediği Trabzonspor sahada olacaktır. Başta da söylediğim gibi, başarı tek başına gelmez. Biz camiamızla birlikte takımız. Trabzonsporumuza hep beraber sahip çıkarak yeniden yolculuğumuzda yalnız bırakmayalım.”

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ