FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Erdoğan’dan ‘Kanser Günü’ mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Kanser Günü sebebiyle bir mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında, zararlı alışkanlıklardan uzak durma çağrısı yaparak, “Yüzde 90 oranında dış etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan kanser asla tedavi edilemez değildir. Kanseri yenmek bizim elimizde” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan ‘Kanser Günü’ mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Dünya Kanser Günü sebebiyle Twitter’dan bir mesaj yayınladı.

Erdoğan’ın mesajı şöyle:

Kanser hastalığı, maalesef günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biri olarak her geçen gün daha fazla insanı etkiliyor. Ülkemizde her yıl 175 bin kişiye kanser teşhisi konulurken, dünya genelinde 10 milyona yakın insan kanser sebebiyle hayatını kaybediyor. Yüzde 90 oranında dış etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan kanser asla tedavi edilemez değildir. Kanseri yenmek bizim elimizde. Tütün, alkol ve hareketsizlik gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durarak sağlığımızı koruyabilir, kansere yakalanma riskini azaltabiliriz. Ayrıca, tüm hastalıklarda olduğu gibi kanserle başarılı mücadelede en önemli unsurun erken teşhis olduğunu da unutmamalıyız.

Kanser hastalığı, maalesef günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biri olarak her geçen gün daha fazla insanı etkiliyor.

— Recep Tayyip Erdoğan (@RT_Erdogan) 4 Şubat 2017

Ülkemizde her yıl 175 bin kişiye kanser teşhisi konulurken, dünya genelinde 10 milyona yakın insan kanser sebebiyle hayatını kaybediyor.

— Recep Tayyip Erdoğan (@RT_Erdogan) 4 Şubat 2017

Yüzde 90 oranında dış etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan kanser asla tedavi edilemez değildir. Kanseri yenmek bizim elimizde.

— Recep Tayyip Erdoğan (@RT_Erdogan) 4 Şubat 2017

Tütün, alkol ve hareketsizlik gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durarak sağlığımızı koruyabilir, kansere yakalanma riskini azaltabiliriz.

— Recep Tayyip Erdoğan (@RT_Erdogan) 4 Şubat 2017

Ayrıca, tüm hastalıklarda olduğu gibi kanserle başarılı mücadelede en önemli unsurun erken teşhis olduğunu da unutmamalıyız.

— Recep Tayyip Erdoğan (@RT_Erdogan) 4 Şubat 2017

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.