Erdoğan’dan ilaç paraları için sevindiren açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilaçlar için vatandaşlardan ücret alınmaması gerektiğini söyledi. Erdoğan, konuyu Yıldırım ve Akdağ’a ilettiğini de sözlerine ekledi.

Erdoğan’dan ilaç paraları için sevindiren açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin sağlık konusunda geldiği noktaya değinirken, ilaçlardan ücret alınmaması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Academic Hospital’in açılışında konuşma yaptı. Buradaki açıklamasında şehir hastanesi hayalinden bahseden Erdoğan, 30 büyükşehre bu hastanelerden kurmayı planladıklarını belirtti. Erdoğan, şöyle konuştu:

İKİ TANE İSTANBUL’A

”İnşaallah, 14 yıllık hayalim olan şehir hastanelerimizin devreye girmesiyle özellikle bu konuda çok daha farklı bir seviyeye geleceğiz. Şu anda şehir hastanelerimizin açılış dönemine de geldik. Yanılmıyorsam önümüzdeki ay birini açıyoruz ve hedef; 30 büyükşehirin tamamında, İnşaallah, şehir hastaneleri açmak. Bunlardan iki tane de İstanbul payını alacak.”

‘KESİNLİKLE ÜCRET ALMAMAMIZ GEREKİR

Erdoğan ayrıca, yurt dışından gelen ilaçlardan bile ücret alınmaması gerektiğini ifade etti. Bu konuyu Başbakan Binali Yıldırım ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a aktardığını belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“Geçen Başbakanımız ve Sağlık Bakanımızla konuştuk. Dedim ki bakın kesinlikle, kanser dahi, ilaçları nereden gelirse gelsin, bunlardan kesinlikle ücret almamamız gerekir. Biz kalkıp denizi aşacağız, gelip derede boğulacağız. Böyle bir şey olmaz. İnsan hayatı bizim için bu kadar önemli. Hassas olalım, buralarda suistimale fırsat vermeyelim.”

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ