FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Erdoğan Gül Baba Türbesi’ni açacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Macaristan’da restorasyonu tamamlanan Gül Baba Türbesi’nin açılışını yapacak. Erdoğan’ın, Macaristan’da “Atilla’nın torunuyuz” diyen Jobbik Partisi’nin lideri Gabor Vona’yla da görüşmesi planlanıyor.

Erdoğan Gül Baba Türbesi’ni açacak

Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampının ardından 8-9 Ekim tarihlerinde Macaristan’a resmi bir ziyarette bulunacak. Erdoğan, Macaristan Cumhurbaşkanı Janos Ader ve Macaristan Başbakanı Victor Orban ile baş başa ve heyetler arası görüşmeler yapacak. 

Erdoğan’ın Macaristan temaslarının ana gündemini iki ülke arasındaki ekonomik ilişkiler oluşturacak. Ziyarette iki ülke arasında 2.5 milyar dolara yaklaşan ticaret hacminin 5 milyara çıkarılması için görüşülecek. Erdoğan, Budapeşte’de mevkidaşı Orban’la birlikte Tuna Nehri’ne bakan ve restorasyonu TİKA tarafından yapılan Gül Baba Türbesi’ni açacak. Gül Baba’nın hatırası ‘Türk-Macar dostluğunun bir simgesi’ olarak yorumlanıyor. Erdoğan’ın Budapeşte’de Müslümanlığa geçen ve ‘Turancı’ olarak bilinen Jobbik Partisi lideri Gabor Vona ile de görüşebileceği ifade ediliyor. 

 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.