FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Elon Musk, Tesla’nın üçüncü fabrikası için yeri açıkladı!

Elon Musk, yeni Gigafactory için Teksas Austin veya Oklahoma Tulsa’yı düşünüyor. Dolayısıyla bu iki bölgeden birinde, her gün yeni Tesla otomobillerin üretildiği yeni bir Gigafactory kurulacak.

Elon Musk, Tesla’nın üçüncü fabrikası için yeri açıkladı!

Bu seçimin arkasında ise Tesla’nın Almeda’da bulunan fabrikasının, koronavirüs (Covid-19) sırasında kapalı tutulmaya zorlanmasının da payı var. 

Tesla’nın yönetim binası da Almeda’da bulunuyor ancak bölgenin yerel yönetimi ile Elon Musk davalık olmuş durumda. Hatta Almeda yönetimi, salgın sırsaında fabrikalarını açması halinde, Musk’ı tutuklayıp hapse atma tehdidinde bile bulundu.

Bu olayların ardından Musk’ın yeni fabrikyı açacağı Teksas veya Oklahoma’daki fabrikaya taşınma kararı aldığı da vurgulanıyor. 

Musk attığı tweet’te ise, yeni kurulacak fabrikanın ağırlıklı olarak CyberTruck üreteceğini duyurdu. Bu yeni fabrika haberi, çok önemli bir gelişme çünkü bir Gigafactory’nin maliyeti 4 milyar dolara ulaşıyor.

Dünyanın önemli bir kriz döneminde olduğu, otomobil satışlarının ve nakit para akışının neredeyse durduğu bir dönemde Musk’ın 4 milyar dolarlık inşaata başlama hazırlığı yapması çok dikkat çekti.

Musk, Gigafactory’leri Japon Panasonic firmasıyla ortak olarak kuruyor. Fabrikada üretilen ve otomobillerde ya da evlerde kullanılan pil üniteleri, Pansonic’in teknolojisiyle üretiliyor. Fabrikaların kurulum aşamasında da Panasonic önemli oranda finansman sağlıyor.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.