Firmandex

Egzamadan bu şekilde kurtuldu!

Alice Morgan isimli genç kız, egzamadan çiğ meyve ve sebze tüketerek kurtulduğunu iddia etti.

Egzamadan bu şekilde kurtuldu!

Daily Mail’de yayınlanan habere göre, ağır bir egzamadan muzdarip olan 22 yaşındaki Alice’in bütün vücudu kızarıp kabarıyordu.

Daily Mail’de yayınlanan habere göre, ağır bir egzamadan muzdarip olan 22 yaşındaki Alice’in bütün vücudu kızarıp kabarıyordu.

Alice’in çocukluğundan beri egzaması vardı ancak 3 yıl önce yaraları şiddetlendi. Soğuk havalarda daha da dayanılmaz bir hal alıyordu. İnsanların bakışları ve yorumları yüzünden depresyona giren genç kız, bazı zamanlar evden çıkmak bile istemiyordu.

22 yaşındaki kız egzamalı günlerini şu sözlerle anlattı:
 
“Kanım ve kemiklerim kaynıyor gibi hissediyordum. Derim kaşınıyordu ancak kaşıdığımda asla fayda etmiyordu. En sonunda derim çiziliyor, bütün vücudum kızarıyordu. Bazı sabahlar çarşaflarım ve pijamalarım kan içinde uyanıyordum. Ertesi gün yaralarım kuruyor, yüzümdeki ve vücudumda kabuklar oluşuyordu.”

Alice, bir çok ilaç ve alternatif tedavi yöntemleri denemesine rağmen hiçbiri fayda etmedi. Sonunda çareyi vegan diyetinde buldu. 3 ay önce vegan diyete başlayan genç kızın cildi hiç olmadığı kadar sağlıklı görünmeye başladı.

Alice’in beslenme programı:
 
Kahvaltı: Kahvaltılık gevrek ve smoothie
 
Ara öğün: Muz
 
Öğle yemeği: Avokadolu ve meyveli çiğ salata
 
Ara öğün: Humuslu havuç çubukları ya da meyve salatası
 
Akşam yemeği: Sebze yemeği
 
Tatlı: Meyve salatası ya da çiğ tatlılar
 
 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ