Firmandex

e-PROFMAN sertifika programı için kayıtlar başladı

“Yenilikçi Yönetim, Liderlik ve Stratejik İletişim” başlığı altında hazırlanan çevrimiçi eğitim programı e-PROFMAN için kayıtlar başladı.

e-PROFMAN sertifika programı için kayıtlar başladı

İstanbul Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, genç çalışanlar ve öğrencilerin, bu bir yıllık program süresince, çalıştıkları kurumlarda olumlu değişimler yaratabilmek ve bu değişimleri sürekli hale getirebilmek için gerekli işletme, liderlik ve iletişim becerilerini geliştirme imkanı bulacağı belirtildi.

School of Journalism and Public Relations (SJPR, Makedonya), Faculty of Business and Applied Studies (DOBA, Slovenya) ve İstanbul Üniversitesi’ni bir araya getiren ve sanal yerleşkede sunulan programın, Ocak 2017- Ocak 2018 tarihleri arasını kapsadığı ifade edildi.

Programı bitirmek için çevrimiçi ortamda verilen beş ders (3 zorunlu ve 2 seçmeli) ile iki harmanlanmış/karma öğrenme etkinliğinden (Öğrenci Kampı ve Bitirme Semineri) başarılı sonuçlar almak gerektiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Akademisyenler ve mesleğin profesyonellerinden oluşan eğitimcilerin sürekli desteği ve akıl hocalığının zenginleştireceği, probleme dayalı yaklaşım ve müşteri odaklı projeler, bu programın katılımcılarına profesyonel çalışma hayatlarında sergileyebilecekleri yeni beceriler kazandırmayı amaçlıyor. Programın dayandığı çevrimiçi öğrenme pedagojisi ise çevrimiçi kaynaklar, sanal sınıf ve ‘webinar’lar (sanal seminer) kullanılarak yerine getiriliyor.

Bu üç unsur, katılımcıları bireysel olarak geliştirmenin ve takım çalışmasını artırmanın yanı sıra, sanal yerleşke içerisinde katılımcıların sürekli geri bildirim almalarını sağlıyor. Sanal hareketlilik ise farklı Avrupa ülkelerinden öğrenci ve eğitimciler arasında etkileşim yaratmayı amaçlıyor. Programın asıl odağında ise özellikle ekonomik ve toplumsal engeller nedeniyle eğitim için başka bir ülkelere gidemeyenler yer alıyor.”

e-PROFMAN’ı Avrupa Birliği bünyesindeki ERASMUS+Programı’nın finanse ettiği belirtilen açıklamada, programa başvuranlar arasındaki en iyi 60 öğrenciye tam burs imkanı sunulduğu ifade edildi.

 

Yaş sınırının 35 olduğu programın katılımcılarının böylece, profesyonel deneyime sahip yetkin eğitimcilerden aldıkları eğitimle yetenek ve becerilerini daha da geliştirme fırsatı bulacağı aktarılan açıklamada, programın dilinin de İngilizce olduğu, bu sayede katılımcıların İngilizce konuşma ve yazma becerilerini bir üst seviyeye taşıma avantajı yakaladığı kaydedildi.

Avrupa Kredi Transfer Sistemi temelinde hazırlanan 60 kredilik program sonunda söz konusu üç eğitim kurumundan uluslararası düzeyde tanınan bir sertifikanın da verileceği belirtilen açıklamada, programa kayıtların 25 Kasım’a kadar devam edeceği, ilgilenenlerin belirtilen adreslerdeki formu doldurarak başvurabileceği aktarıldı.
Açıklamada, e-PROFMAN programıyla ilgili daha fazla bilgiye http://www.e-profman.eu/ sitesi ile programın Facebook, LinkedIn ve Twitter sayfalarından ulaşılabileceği kaydedildi.
 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ