FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Duvar terlemesini bu yöntemle çözün!

Duvar terlemesi iç ve dış alandaki ısı farkının yüksek olması sonucu ortaya çıkan fiziksel bir durumdur.

Duvar terlemesini bu yöntemle çözün!

Duvar terlemesinin etkenlerinin bir çoğuna sahip tavan terlemeleri de evlerde sorun olmaktadır. Eğer fiziksel yapıdan kaynaklı su tesisatı ya da diğer yapısal hatalar mevcutsa bunlar için farklı çözümlere gidilir. Ancak bunlar dışında bir de ev kullanımları nedeniyle terlemeler meydana gelir. 

Eğer mutfağınızın tavanı çok terliyorsa siz daha iyi bir aspiratör almalısınız ya da daha az buhar oluşturacak yemekler yapmalısınız veya buharın yönünü değiştirerek tavanla temasını en aza indirmelisiniz .  Ya da odalarınızdan birinde tavan terlemesi oluyorsa o daya çamaşır asamamaya dikkat etmelisiniz çünkü bu da buhar miktarını artırır.

Tavan Terlemesine Çözüm
Tavan terlemesine çözümler eğer yapıda değişikliğe ihtiyaç olmasan çeşitli davranış değişiklikleriyle çözülebilecek düzeyde ise küçük önlemlerle halledilebilir. Bunun en önemli kısmı odanın nemini azaltmaktır. Bunun için çeşitli nem cihazları kullanılabilir. Aynı zamanda terleyen kısmın mutlaka çok iyi temizlenmesi ve kurutulması da gerekmektedir. İzolasyon ve yalıtım da bu konuda önemlidir. Özellikle terlemeye neden olan iç ve dış sıcaklığın farklı olmasında pencerelerden geçen havanın ekişi büyüktür. Bu nedenle hem ısı kaybını hem de terlemeyi en azan indirgemek için pencerelere dikkat edilmelidir.

 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.