FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Dünya Gazetesi

ADRES
´Globus´ DÜNYA Basınevi 100.Yıl Mahallesi 34204 Bağcılar / İSTANBUL
TELEFON
0212 4402424
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

2 Mart 1981 tarihinde kurulmuş olan Dünya Süper Veb Ofset A.Ş. Türkiye’nin en önde gelen ekonomi- politika gazetesi olan Dünya’yı yayınlamaktadır. Dünya’nın tirajının %75’i abone yoluyla kapılara teslim edilirken, %25’i gazete bayileri aracılığı ile okurlara ulaşmaktadır. Abonelerinin büyük çoğunluğunu şirketlerin oluşturduğu Dünya’nın her gittiği yerde ortalama 4-5 kişi tarafından okunduğu ve böylelikle her gün tirajının çok üstünde okura ulaştığı bilinmektedir. Bu sebepten ötürü Dünya, reklam verenlerin en çok tercih ettiği gazetelerden biridir.

Dünya, yurtiçi ve yurtdışında bulunan 50’den fazla bölge temsilciliği ile de alanının en güçlü iletişim ağına sahip gazetesidir.

Türkiye’nin kendi dallarında uzman en ünlü akademisyenlerini bünyesinde bulunduran Dünya’nın yazı işleri bölümünde yaklaşık 150 kişi çalışmaktadır.

Daha çok bilgi, iyi ve objektif haber ilkelerini benimseyen Dünya Gazetesi, tarafsız yorumlarıyla yalnız işadamının değil, sıradan okurun da ilgi odağıdır.

Her sayısında iş dünyasına ilişkin her türlü haber, yurtiçi ve global ekonomi, politika, şirket haberleri, emtia piyasaları, ihaleler, yasalar ve tebliğler, iş ve mal talepleri, makaleler, uzman ve akademisyenlerce yapılmış araştırma ve incelemelerin yer aldığı Dünya gazetesi; yayınlandığı borsa, sektör ve bölge ekleri ile de okurlar için kaynak yayın olma özelliğini korumaktadır. Her gün verilen arşivlenebilir formattaki döviz kuru ise bir başka önemli hizmet olarak okurlara ulaştırılmaktadır.

Ayrıca perşembe günleri yayınlanan Perşembe Rotası gazetesi ile denizcilik sektörüne ışık tutarken, her ay yayınlanan Dünya Kitap dergisi ile de sanatseverlere ulaşmaktadır.

Her gün 200´ün üzerinde haber, 15´in üzerinde uzman yorumu ile iş dünyasına ışık tutan Dünya’da 1981 yılından bu yana 12 binin üzerinde araştırma, 70 binin üzerinde makale, 1 milyonun üzerinde haber yayınlanmış olup; doğru, hızlı ve objektif habercilik her zaman temel ilke olmuştur.

Her ay yüz binden fazla kişinin ziyaret ettiği www.dunya.com ile de internet üzerinden dünyanın dört bir yanına haber ulaştırılmaktadır.

Dünya Süper Veb Ofset A.Ş, Türkiye´nin ekonomi gazetesi Dünya´nın yanı sıra her biri sektöründe lider Dünya Gıda, Makina Magazin ve Dünya İnşaat dergilerini de yayınlamaktadır.
DÜNYA YAYINCILIK A.Ş.

Dünya Yayıncılık A.Ş. dizgi, mizanpaj, renk ayrımı, film, prova baskı ve baskı üretimini gerçekleştirecek donanıma sahip baskı holü ile gazete, dergi, broşür, ajanda, takvim vs. baskıları yaparak hem yurtiçinde hem de yurtdışında bir çok müşteriye hizmet vermektedir.
Bugüne kadar çeşitli dallarda yayınladığı pek çok kitabı okurla buluşan Dünya Yayıncılık A.Ş. her zaman benimsediği ilkeli yayıncılık anlayışı ile kitapseverlerin beğenisini ve güvenini kazanmıştır.

Yine Dünya Yayıncılık bünyesinde bulunan Ajans D ise, ağırlıklı olarak kurumsal yayınlar konusunda etkinlik göstermektedir. Ticaret ve sanayi odaları, borsalar vs. gibi kurumların yanı sıra özel kuruluşlara ait yayın organları, tabloit boy (haftalık veya aylık) gazete, ajanda, takvim, albüm, broşür ve benzeri bir çok basılı ürün Ajans D tarafından hazırlanarak müşterilere sunulmaktadır. Ajans D ayrıca internet üzerinden yayın yapan web sitelerine de içerik sunabilecek bilgi birikimine sahiptir.
 

DÜNYA AKTÜEL A.Ş.

1984 yılında kitabevi zinciri olarak faaliyetine başlamış olan Dünya Aktüel, zaman içersinde faaliyet alanını genişletmiş, pazar ihtiyaçları doğrultusunda perakendeci yapısından çıkarak dağıtımcı kimliğiyle yayın sektöründeki yerini almıştır.

Halen okul kitapları alanında, Cambridge University Press, Cideb, Houghton Mifflin , Klett Verlag , Cle Internatıonal ve Hachette; akademik kitaplarda, Dünya Bankası, Birleşmiş Milletler, IMF, Dünya Gıda Örgütü (FAO) yayınlarının Türkiye distribütörlüğünü yapmakta olan Dünya Aktüel A.Ş. aynı zamanda yurtdışında bir çok yayıncı ile de iş ilişkisi içindedir.

Yurt genelinde bir çok okul ve kütüphanenin kitap ihtiyaçlarını karşılamakta olan şirket, yaz döneminde turistik bölgelere Almanca, Rusça, İngilizce, İtalyanca ve Hollandaca best-seller roman dağıtımı da yapmaktadır.

Yabancı dilde roman ithalatında sektörde birinci sırada olan Dünya Aktüel, okul kitapları ve akademik kitaplar pazarında ilk üç içinde yer almaktadır. 600.000 adetlik yabancı kitap dağıtım hacmine sahip olan Dünya Aktüel Türkçe kitap hacmini de giderek genişletmektedir.
Nisan 2008´de Bağdat Cadddesinde yeni bir kitabevini okurlarla buluşturan Dünya Aktüel, bunun yanı sıra Gentleman, PC World, Byte, Byte Plus, IT Pro dergilerini de yayınlamaktadır.

DÜNYA SÜPER DAĞITIM A.Ş.

1983 yılında kurulan şirket, ilk olarak The Wall Street Journal Europe’un Türkiye dağıtımını üstlenmiştir. Kısa sürede başka yabancı gazete ve dergilerin dağıtım işini de almaya başlayan şirket, 1987 yılında Dünya Dağıtıcılar Birliği (Distripress) üyesi olmuştur.
Tek bir yayın ile başlayan yabancı yayın dağıtımı giderek genişlemiş ve Dünya Süper Dağıtım 17 farklı ülkeden, 1900’den fazla yabancı yayını Türkiye’ye getiren ve dağıtımını yapan bir şirket haline gelmiştir.

Haber, ekonomi, aktüalite, moda, spor, kadın, bilgisayar, dekorasyon, hobi vs. her konuda yabancı gazete ve dergi Dünya Süper Dağıtım kanalıyla Türkiye’ye getirilerek satış yada abone yoluyla okura ulaştırılmaktadır.

Şirketin sağladığı hizmetler sayesinde isteyen yayınları dünya ile aynı anda satın alabilmekte, isteyen de abone olarak evine kadar getirtebilmektedir. Turistik bölgelerdeki yaygın dağıtım ağı sayesinde de özellikle yaz aylarında yurdumuzu ziyaret eden turistler istedikleri gazete ve dergiyi dünya ile aynı anda takip edebilmektedirler.

Şirket Dünya Grubuna ait tüm yayınların dağıtımını üstlenmiş olmanın yanı sıra fason dağıtım alanında da faaliyet göstermekte olup, aylık ortalama 250.000 grup dışı gönderi de Dünya Süper Dağıtım vasıtasıyla adreslerine ulaşmaktadır.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ