Firmandex

Diyarbakır’dan son dakika! Operasyon başladı

Diyarbakır’ın Lice ilçesi, Şırnak Küpeli Dağı ve Beytüşşebap ilçesi, Bitlis’i Sini ilçesi, Ağrı Doğubayazıt ilçesinde orta çaplı operasyonlar icra edildi. Düzenlenen operasyonlarda 12 terörist etkisiz hale getirildi.

Diyarbakır’dan son dakika! Operasyon başladı

Diyarbakır’ın Lice, Şırnak’ın Küpeli Dağı ve Beytüşşebap, Tunceli Bali Deresi, Bitlis Sini Deresi ve Ağrı Doğubayazıt bölgelerinde orta çaplı operasyonların icra edildiği belirtildi. İcra edilen operasyonlarda 12 PKK mensubu terörist etkisiz hale getirilirken, 27 adet el yapımı patlayıcı (EYP), 4 adet biksi hafif makineli tüfek, 2 adet kanas keskin nişancı tüfeği, 37 adet piyade tüfeği, 6 adet tabanca, 8 adet el bombası, 541 kilogram amonyum nitrat, çok miktarda değişik çap ve cinste mühimmat ile EYP yapımında kullanılan kablo, fünye ve patlayıcı maddenin ele geçirildiği kaydedildi. Diyarbakır’ın Lice bölgesinde 16 sığınak, Bitlis’in Sini Deresi bölgesinde 14 sığınak, Tunceli’nin Bali Deresi ve Nazımiye bölgelerinde 31 sığınak, Batman’ın Hasankeyf bölgesinde 1 sığınak olmak üzere toplam 62 sığınak, barınak ve mağara, çok miktarda yaşam ve gıda maddesi ile örgütsel dokümanın bulunarak imha edildiği ve kullanılamaz hale getirildiği vurgulandı.

FİNANSAL KAYNAKLARA DARBE

PKK’nın en önemli finansal kaynaklarından olan uyuşturucu üretimi, ticareti ve kaçakçılık ile mücadeleye yönelik icra edilen operasyonlar ve hudut hattında alınan tedbirler neticesinde ise 2 bin 184 kilogram kubar esrar, 2 bin 620 kilogram toz esrar ve 255 bin 370 paket kaçak sigaranın ele geçirildiği ifade edildi. Hudut denetim ve kontrolleri sonucunda sınırlardan yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 5 bin 329 kişinin yakalandığı bilgisi verilerek, son 1 hafta içerisinde icra edilen operasyonlarda zayiatın bulunmadığı belirtildi.

KAYNAK : Gazete Vatan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ