FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Direksiyon başına geçtiler! Görenler şaşırdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Otobüs AŞ bünyesinde, İstanbul Havalimanı’nda taşımacılık hizmeti veren HAVAİST’te çalışan kadın şoförler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de direksiyon başına geçti.

Direksiyon başına geçtiler! Görenler şaşırdı

Kanal 7 / Esra Ketenci

31 Ekim 2018’de seferlerine başlayan ve hizmet noktalarını her geçen gün artıran HAVAİST’te 4 kadın şoför görev yapıyor. Kadın şoförler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de yolculara hizmet için iş başındaydı.

 

 

Kadın şoförleri, ellerinde çiçeklerle Otobüs AŞ yetkilileri karşıladı. Yetkililer, kadın şoförlerin ve yolcuların “Dünya Kadınlar Günü”nü kutlayarak, çiçek takdim etti.

HAVAİST’te çalışan 4 kadın şoförden biri olan, İstanbul Havalimanı-Taksim hattında çalışan Zeynep Alemdar Akıncı, 25 yıldır bu mesleği icra ettiğini belirtti.

 

 

Akıncı, İstanbul’dan Konya’ya otobüsün en ön koltuğunda yaptığı seyahatin otobüs şoförlüğüne heves kaynağı olduğunu kaydederek, “O gün, otobüs kullanmaya çok özenmiştim ve İstanbul’a döndüğümde ilk işim ‘E’ sınıfı ehliyet almak oldu. Bugüne kadar servis aracı, çeşitli turizm firmalarının tur otobüslerini de kullandım. En son, Otobüş AŞ bünyesinde Kadıköy-Ataşehir-Ümraniye hattında halk otobüsü şoförlüğü yaptım. Artık yeni görevimiz olan HAVAİST’te şoförlüğe başladık.” ifadelerini kullandı.

Kadın-erkek şoför ayrımı yapmaksızın gösterdikleri hassasiyetten ötürü İBB yetkililerine de teşekkür eden Akıncı, “Yolcular ilk başta kadın şoför görünce şaşırıyorlar ama sonra tebessümle karşılıyorlar. İnsanların tepkisi çok güzel. Dünyanın en büyük havalimanında çalışmaktan, vatandaşlarımıza hizmet sunmaktan oldukça memnunum.” değerlendirmesini yaptı.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.