Demokrasi ve şehitler için pedal çevirecekler

Giresun’da 4 gün sürecek bisiklet festivalinde, 15 Temmuz şehitleri ve kardeşlik ruhuna vurgu yapılacak.

Demokrasi ve şehitler için pedal çevirecekler

Giresun Valiliği ve Piraziz Derneği iş birliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen Karadeniz Bisiklet Festivali başladı.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ VE KARDEŞLİK RUHUNA VURGU

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden yaklaşık 200 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen ve 4 gün sürecek festivalde, 15 Temmuz şehitleri ve kardeşlik ruhuna vurgu yapılacak.

Piraziz ilçesinden pedal çevirmeye başlayan sporcular, Yavuzkemal, Kümbet, Karagöl ve Bektaş yaylaları ile Bulancak ilçesi ve şehir merkezinde bisikletleriyle gezecek. Festivale katılan ve Pirazizli olan AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, gazetecilere yaptığı açıklamada, festivalin bu yılki amacının, 15 Temmuz’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) başarısız darbe girişimine karşı kardeşlik ruhu oluşturmak olduğunu söyledi.

“200 SPORCU DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER İÇİN PEDAL ÇEVİRECEK”

FETÖ’yü kullanan küresel güçlerin, terör örgütlerini devreye sokarak ülkeyi bölmeye ve terör faaliyetleri ile iç savaş çıkarmaya gayret gösterdiğini belirten Turan, şunları kaydetti: “Buna karşı da 81 ilden yaklaşık 200 sporcunun gelip ‘kardeşçe beraberiz, biz birlikte Türkiye’yiz, hepimiz biriz’ fotoğrafı vermesi gayet anlamlıdır. Organizasyonun, 15 Temmuz şehitlerine, bu memleketin müstevliler tarafından işgal girişimine uğramasına ve uğratılmasına çanak tutan, hizmet eden hainlerin, çetelerin şehit ettiği o kardeşlerimizin aziz hatıralarına ve ruhlarına ithaf edilmesi bizleri memnun etmiştir.”

Piraziz Derneği Başkanı Engin Güner ise bu yılki festivalde 15 Temmuz şehitleri ve demokrasiye vurgu yapmak istediklerini belirtti.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1136560

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ