Demokrasi Nöbetçileri için nöbetteler

Antalya’daki demokrasi nöbetlerine, Antalya İl Afet ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ekipleri destek sağlıyor.

Demokrasi Nöbetçileri için nöbetteler

İHA

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’nün talimatıyla, demokrasi nöbetlerinin ilk günden bu yana Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda 6 tim ile acil müdahalelerde bulundu. Hem demokrasi hem de sağlık nöbetini tutan sağlıkçılara en büyük destek de kurum amirlerinden geldi. Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Murat Özdemir ve kurumların müdür yardımcıları ile şube müdürleri, sağlıkçıları zaman zaman ziyaret ederek hem demokrasi nöbeti tuttu hem de personelin yanında oldu.

Nöbetçiler için sağlık nöbeti

Antalyalı demokrasi nöbetçilerinin “sağlık nöbetlerini” ise Antalya İl Sağlık Müdürlüğü İl Afet ve UMKE Birimi tuttu. Hain darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla tüm yurtta olduğu gibi dik bir duruş sergileyen Antalyalılar, Cumhuriyet Meydanı’nda 45 sağlık personelinden oluşan 6 tim ile sağlık hizmeti aldı. 15 Temmuz 2016 tarihinde saat 23.20’de başlayan ve her gün sabah saatlerinde sona eren sağlık nöbetlerinde; 2 adet 4×4 kurtarma ambulansı, 2 adet 4×4 UMKE aracı, 1 adet motosikletli UMKE aracı, 2 adet motosikletli ambulans, 1 adet protokol ambulansı, 1 adet acil durum ambulansı görev yaptı. Ayrıca meydana 29 Temmuz itibari ile 65 metrekarelik sahra hastanesi kurularak 20.00-05.00 saatleri arasında sağlık hizmeti verildi.

Alanda bulunan sağlık çalışanlarıyla sohbet ederek verilmesi gereken hizmet hakkında görüş alışverişinde bulunan Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, sağlıkçılar olarak hem vatandaşa hizmet vermek hem de geleceğimize, ülkemize, demokrasimize sahip çıkmak için meydanlarda olduklarını dile getirdi.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1130976

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ